Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Conti dostal po pozitivním testu na růstový hormon tříletý trest

Řím – Italský závodník Samuele Conti dostal tříletý trest za doping. Mezinárodní cyklistická unie (UCI) mu zakázala start v závodech do března 2020, a to kvůli pozitivnímu testu na růstový hormon GHRP-2. Závodníkovi stáje Wilier Triestina-Southeast látku našli v srpnu tohoto roku.

Samuele Conti
zdroj: cycling-today.com

Pětadvacetiletý Conti závodil za totožný pro-kontinentální italský tým ve všech svých třech sezonách v profipelotonu. V minulých letech to přitom byla právě stáj Wilier Triestina-Southeast (či předtím Neri Sottoli), která se potýkala s množstvím dopingových případů. 

Pozitivní test měl v květnu 2013 notorický podvodník Danilo Di Luca, o měsíc později našli komisaři EPO v krvi jeho krajana Maura Santabrogii. Další pozitivní test na EPO měl v září následujícího roku Matteo Rabottini, kvůli čemuž stáj málem nedostala divokou kartu potřebnou ke startu na italské Grand Tour Giro d'Italia. Rabottini po své suspendaci údajně bojoval s psychickými problémy a teprve před několika měsíci se vrátil do pelotonu.

Conti je dalším dopingovým skandálem v historii italské stáje, všechny je přitom dohromady spojuje jméno týmového manažera Angela Citraccy. Ten už s Contim přetrhal veškeré vazby ("Činy jednoho idiota vám můžou všechno pokazit, riskovat s životy čtyřiceti dalších lidí. Řekl mi, že si vzal vitaminový doplňek, ale tomu nevěřím.") a hrozí svému bývalému svěřenci soudem. Otázkou však je, nakolik by neměl za své svěřence být zodpovědný právě ředitel stáje.

Zdroj
ČT sport, cyclingnews.com

Hlavní zprávy