Následuje
Ludogorec Razgrad - Inter Milán

Contador už další sezonu nepřidá. Po Vueltě ukončí kariéru

Madrid – Letošní sezona bude pro Alberta Contadora poslední coby profesionálního cyklisty. Čtyřiatřicetiletý Španěl, jehož největšími úspěchy byly dva celkové triumfy na Tour de France, oznámil, že po letošní Vueltě ukončí v září kariéru.

Alberto Contador ukončí po Vueltě kariéru

"Vuelta bude můj poslední závod v roli profesionálního cyklisty," řekl Contador na videu na Instagramu. "Říkám to šťastně, beze smutku. Dobře jsem si to rozmyslel a myslím, že nemůže být lepší rozloučení než na domácím závodě ve vlastní zemi. Jsem si jistý, že to budou tři skvělé týdny," dodal cyklista s přezdívkou "El Pistolero".

Contador je jedním ze šesti jezdců, kteří během kariéry vyhráli všechny tři velké třítýdenní závody. Navíc se mu to podařilo během pouhých 15 měsíců, když v roce 2007 zvítězil na Tour de France a následující rok na Giru d'Italia a na Vueltě.

Z Tour a Gira má dva triumfy a z Vuelty tři. O vítězství z Tour 2010 a Gira 2011 Contador přišel kvůli pozitivnímu dopingovému testu na clenbuterol, za který dostal v únoru roku 2012 zpětně dvouletý distanc.

Letos v dresu týmu Trek-Segafredo sbíral Contador zatím převážně druhá místa. Druhý byl na Paříž-Nice i v domácích závodech Kolem Andalusie, Kolem Katalánska a Kolem Baskicka. Na Tour de France obsadil devátou pozici.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy