Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FC Zbrojovka Brno - FK Dukla Praha

Contador dostal za doping roční trest

Madrid - Španěl Alberto Contador dostal od národní cyklistické federace roční trest za doping při loňském ročníku Tour de France. Verdikt svazu se dozvěděl ve středu a později informace médií potvrdil v prohlášení, které poskytl jeho mluvčí. Osmadvacetiletý Contador je trojnásobným vítězem Tour de France, loňský titul z nejslavnějšího etapového závodu mu ale bude odebrán. Nyní má deset dní na to, aby se proti verdiktu odvolal a prezentoval nové skutečnosti, kterými by trest odvrátil.

"Alberto Contador obdržel vyrozumění s návrhem ročního zákazu startů od soutěžní komise Španělské cyklistické federace," uvedl mluvčí v prohlášení.

Sankce nemusí být definitivní. Na finální verdikt čekají mezinárodní federace UCI a antidopingová organizace WADA. Protože je obvyklá délka trestu dva roky, dá se očekávat, že případ skončí u mezinárodní arbitráže CAS.

Contador byl pozitivně testován na clenbuterol při druhém volném dnu loňské Tour. Sám porušení dopingových pravidel neustále popíral a vinil z pozitivního testu kontaminované maso. Po verdiktu domácího svazu svolal na pátek tiskovou konferenci v Palmě de Mallorca, kde se připravuje s týmem Saxo Bank-SunGard.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy