ACF Fiorentina - FC Viktoria Plzeň

Cink s Čábelickou v Leogangu na nejlepší nestačili, short track vyhráli Flückiger a Lecomteová

Ondřej Cink vstoupil do závodů Světového poháru v Leogangu 31. místem v short tracku. Jednatřicetiletý reprezentant ztratil na vítězného Mathiase Flückigera ze Švýcarska minutu a čtyřicet vteřin. Závod žen vyhrála Loana Lecomteová z Francie. Jediná česká zástupkyně Jitka Čábelická skončila devětadvacátá.

Cink vstoupil do SP v Leogangu 31. místem v short tracku

Rokycanský rodák Cink skončil v short tracku nejhůře v této sezoně. V průběžném pořadí mu patří dál čtrnácté místo, na kontě má 325 bodů.

V čele je nadále s 764 body devítinásobný mistr světa Nino Schurter, který dojel jedenáctý. Dnešní vítěz Flückiger je průběžně šestý.

Mezi ženami si připsala první letošní vítězství Lecomteová. Dvaadvacetiletá bikerka potvrdila, že se jí na trati v Leogangu daří, před dvěma lety zde vyhrála i titul mistryně světa v cross country do 23 let.

Francouzská závodnice si upevnila druhé místo v pořadí SP. S náskokem 307 bodů vede Australanka Rebecca McConnellová, která dnes skončila pátá.

Závody v rakouském středisku pokračují i v dalších dnech. V sobotu je na programu sjezd a v neděli cross country.