Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
inCycle 2020

Cink a Štěpánová se těší do Nového Města. Je to vrchol celého roku, notují si

Závod horských kol v Novém Městě na Moravě nebude chybět v kalendáři Světového poháru ani letos. Ve srovnání s loňskem však trať dozná několika změn. Pořadatelé ji zkrátili o 300 metrů a v zájmu atraktivity přidali mimo jiné klopené zatáčky a skoky. Informoval o tom šéf pořadatelského týmu Petr Vaněk. SP v Novém Městě se uskuteční od 24. do 26. května.

Ondřej Cink
zdroj: ČTK/Červený Michal

Organizátoři upravili okruh na základě reakcí závodníků a fanoušků a také kvůli televiznímu přenosu. "Vynechali jsme část, která byla nejméně zajímavá a hluchá i z diváckého pohledu. Zkrátili jsme okruh asi o 300 metrů," uvedl Vaněk.

Při osmém ročníku SP na této trati se rovněž změnily nejvíce zatěžované lesní pasáže. Pořadatelé se snažili o plynulost a atraktivní podívanou. "Vložili jsme tam klopené zatáčky a přidali odrazové hrany, abychom závodníky dostali do vzduchu. Doufáme, že tyto prvky budou přínosem pro fanouška a zábavou pro závodníky," popisoval Vaněk.

Je nám líto, video expirovalo.
I letos zavítá SP horských kol do Nového Města na Moravě

Jednou z největších domácích nadějí bude bronzový medailista z MS 2015 Ondřej Cink. Loni v Novém Městě nadchl stíhací jízdou. Kvůli ročnímu intermezzu na silnici sice startoval až kolem 70. místa, ale propracoval se na 18. příčku. Teď má vyšší ambice. "Nové Město je pro mě první vrchol sezony. Chtěl bych zaútočit na pódium. Trať mi vždy hodně seděla. Tenhle rok se cítím opravdu nejlíp v životě," řekl osmadvacetiletý biker, jehož maximem v Novém Městě je šesté místo z roku 2016.

Nejlepší Češkou byla loni v Novém Městě Karla Štěpánová. Také ona se na domácí podnik chystá. "Je to pro mě vrchol celého roku. Každoročně se tam hrozně těším a udělám všechno, abych uspěla. Myslím, že není nereálné dostat se do top 15, kde jsem ještě v kariéře nebyla," přemítala.

Karla Štěpánová během závodu SP v Novém Městě na Moravě
zdroj: ČTK autor: Plíhal Libor

Vedle úprav závodní trati se výrazně změní také podmínky pro diváky. V areálu se bude platit bezhotovostně prostřednictvím čipů. "Je to systém, který funguje třeba na hudebních festivalech. U vchodu bude poměrně velké množství dobíjecích míst. Platba pak proběhne během tří až pěti sekund," upozornil Vaněk.

Zejména u občerstvení by se tak neměly tvořit dlouhé fronty. Pořadatelé upravili i nabídku prodávaných jídel. "Snažíme se vařit z čerstvých, zdravých surovin, úplně jsme vypustili smažení," doplnil šéf pořadatelů.

V pátek a v sobotu je vstup zdarma. Na nedělní závody elitních kategorií stojí v předprodeji 500 korun, na místě o 100 korun více.

Po dvou letech se do Nového Města vrátí měření sil juniorů a juniorek, které se uskuteční v sobotu. Musel tak být zrušen doprovodný maraton pro veřejnost. V doplňkovém programu zůstal jen noční závod pro rekreační cyklisty.

Podnik v Novém Městě na Moravě je letos druhým dílem Světového poháru, který začne příští týden v německém Albstadtu.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy