Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Grand Prix Brno

Chvilka slávy pro Gilberta. Belgičan dojel nejrychleji do Bilbaa

Nejlepší nohy ve dvanácté etapě Vuelty ukázal Philippe Gilbert, který v závěru nejrychleji zvládl stoupání Arraiz. Slavný Belgičan v prudkém svahu setřásl všechny své soky z úniku a ve finálním sjezdu do Bilbaa už svůj náskok nepustil. Favorité dojeli v jedné skupině, vedení tak nadále drží Primož Roglič.

Je nám líto, video expirovalo.
Gilbert vyhrál baskickou etapu Vuelty

Gilbert, který se po sezoně vrátí ke svému někdejšímu týmu Lotto-Soudal, nastoupil brzy po začátku dvoukilometrového srázu. Arraiz má i dvacetiprocentní pasáže, což vynikajícímu klasikáři, jenž dokázal před osmi lety během jediného týdne vyhrát všechny ardenské závody, navýsost svědčilo. Méně už jeho soupeřům, unaveným po denní dřině. V Bilbau byl první.

"Už jsem tady v Baskicku závodil mnohokrát a vždycky bez úspěchu. Teď je to poprvé a mám z toho radost, protože je to tady jako ve Flandrech, cyklistiku tu milují. V posledním kopci jsem si připadal jako na klasikách, s těmi vlajkami a vším okolo," uvedl Gilbert, jenž v cíli ukazoval roztažené prsty obou rukou. "Je to mé desáté vítězství na Grand Tour," vysvětlil oslavu.

Zhruba tři minuty za Gilbertem, jemuž se letos podařilo vyhrát také Paříž-Roubaix, probíhal souboj favoritů. Náznak útoku předvedl Miguel Ángel López, jenže průběžný lídr celého závodu Primož Roglič mu byl nablízku a pohotově zareagoval. V rozložení sil se tak nic nezměnilo a Slovinec si nadále hýčká pohodlný náskok bezmála dvou minut před Alejandrem Valverdem.

Cyklistický etapový závod Vuelta - 12. etapa (Circuito de Navarra - Bilbao, 171,4 km):

1. Gilbert (Belg./Deceuninck-Quick Step) 3:48:18, 2. Aranburu (Šp./Caja Rural-Seguros RGA), 3. Barceló (Šp./Euskadi Basque Country-Murias) oba -3, 4. Rojas (Šp./Movistar) -22, 5. Arndt (Něm./Sunweb) -26, 6. Van der Sande (Belg./Lotto-Soudal), 7. Barthe (Fr./Euskadi Basque Country-Murias), 8. Boaro (It./Astana), 9. Declercq (Belg./Deceuninck-Quick Step) všichni -29, 10. Conti (It./SAE Team Emirates) -31, ...55. Štybar (Deceuninck-Quick Step) -9:44.

Průběžné pořadí: 1. Roglič (Slovin./Jumbo-Visma) 44:52:08, 2. Valverde (Šp./Movistar) -1:52, 3. López (Kol./Astana) -2:11, 4. Quintana (Kol./Movistar) -3:00, 5. Pogačar (Slovin./SAE Team Emirates) -3:05, 6. Hagen (Nor./Lotto-Soudal) -4:59, 7. Majka (Pol./Bora-hansgrohe) -5:42, 8. Edet (Fr./Cofidis) -5:49, 9. Teuns (Belg./Bahrajn-Merida) -6:07, 10. Kelderman (Niz./Sunweb) -6:25, ...73. Štybar -1:16:21. 

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy