V šachu

Český biker Ondřej Cink je mistrem Evropy do 23 let

Moskva - Biker Ondřej Cink se stal jako první český jezdec mistrem Evropy v cross country v kategorii do 23 let. Závod v Moskvě  vyhrál o 14 sekund před Nizozemcem Michielem Van den Heijdenem.

Jednadvacetiletý Cink, který se chystá na olympijské hry v Londýně, se prosadil na evropském šampionátu v třiadvacítkách na stupně vítězů na čtvrtý pokus. Loni v Dohňanech byl pátý více než minutu od medaile. Tentokrát však potvrdil roli favorita, do které ho pasovaly i dvě vítězství v závodech Světového poháru v belgickém Houffalize a v Novém Městě na Moravě.

V závodě žen do 23 skončila Jitka Škarnitzlová desátá. Do terénu vjížděla po úvodní asfaltové pasáži jako první, což si později vyčítala. "Nechala jsem se prostě vyblbnout, byla jsem první, tak hurá jedem. Pak mi ale došly síly a bylo to takový jalový," řekla serveru mtbs.cz. Titul získala devatenáctiletá Švýcarka Jolanda Neffová, která navázala na loňské prvenství mezi juniorkami.