ŠKODA CUP - Česká Kamenice

Černý v časovce Kolem Katalánska útočil na pódium, skončil osmý

Deset vteřin od stupňů vítězů skončil Josef Černý v časovce, která byla druhou etapou závodu Kolem Katalánska. Český cyklista stáje Deceuninck-Quick Step obsadil na trati 18,5 km se startem a cílem v Banyoles osmé místo. Na vítěze, dvojnásobného světového šampiona v časovce Rohana Dennise z Austrálie, ztratil 38 vteřin.

Josef Černý
zdroj: ČTK autor: Černý Vít

Třicetiletý Dennis v barvách týmu Ineos Grenadiers ovládl časovku na velkém závodě poprvé od triumfu na MS v roce 2019. O pět vteřin porazil Rémiho Cavagnu z Francie, třetí s odstupem 28 vteřin skončil Portugalec Joao Almeida, který se stal novým lídrem průběžné klasifikace sedmietapového závodu WorldTour. Pořadí vede se stejným časem, jako má Američan Brandon McNulty, těsně čtvrtý muž časovky.

Černý se v závodu Kolem Katalánska blýskl osmým místem v časovce

Český časovkářský šampion Černý vstupoval do druhé etapy už s téměř čtvrthodinovou ztrátou na nejlepší z úvodního dne. Tuzemskou jedničkou v celkovém pořadí zůstal Roman Kreuziger, ale propadl se na 81. místo s bezmála tříminutovou ztrátou na lídra.

Ve středu se peloton vydá na 203 km dlouhou horskou etapu se závěrečným stoupáním do lyžařského střediska Vallter 2000. Závod potrvá do neděle.

Etapový závod Kolem Katalánska (WorldTour) - 2. etapa (časovka na 18,5 km):

1. Dennis (Austr./Ineos Grenadiers) 22:27, 2. Cavagna (Fr./Deceuninck-QuickStep) -5, 3. Almeida (Portug./Deceuninck-Quick Step), 4. McNulty (USA/SAE Team Emirates) oba -28, 5. Kruijswijk (Niz./Jumbo-Visma) -33, 6. Porte (Austr./Ineos Grenadiers) -34, ...8. Černý (ČR/Deceuninck-Quick Step) -38, 145. K. Vacek (ČR/Qhubeka ASSOS) -3:05, 148. Hirt (ČR/Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux) -3:12, 156. Kreuziger (ČR/Gazprom-RusVelo) -3:23.

Průběžné pořadí: 1. Almeida 4:43:26, 2. McNulty stejný čas, 3. L.L. Sánchez (Šp./Astana Premier-Tech) -3, 4. Kruijswijk -5, 5. Porte -6, 6. A. Yates (Brit./Ineos Grenadiers) -7, ...81. Kreuziger -2:55, 131. Černý -14:28, 161. Hirt -23:30, 163. K. Vacek -25:38.