Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Černý celkově zvítězil na Kolem Slovenska. Poslední etapu bral Haest

Cyklista Josef Černý ovládl celkové pořadí závodu Kolem Slovenska, o šest sekund porazil Mauriho Vansevenanta a Koena Bowmana. V poslední, čtvrté etapě dojel jezdec stáje Quick-Step Alpha Vinyl čtrnáctý. Své první vítězství kariéry si připsal Nizozemec Jasper Haest, který se postaral o překvapení a na poslední chvíli uzmul také dres pro vítěze bodovací soutěže.

Josef Černý
zdroj: Twitter Quick-Step Alpha Vinyl autor: Twitter Quick-Step Alpha Vinyl

Třiadvacetiletý Haest projel cílem společně se svým týmovým kolegou z VolkerWessels Peterem Schultingem třináct sekund před hlavním polem, ve kterém byl i Černý. Pro českého závodníka jde o letošní druhý úspěch, v březnu se radoval v poslední etapě na Mezinárodním týdnu Coppiho a Bartaliho.

Černý se dostal do průběžného vedení ve čtvrteční druhé etapě a těsný náskok i za pomoci Zdeňka Štybara a dalších členů týmu Quick Step-Alpha Vinyl ve zbytku závodu uhájil. V průběhu dnešní 4. etapy si dojel pro bonifikační sekundy ve sprintu a celkové pořadí vyhrál o šest sekund před stájovým kolegou Vansevenantem z Belgie.

"Myslím, že jsme přijeli s týmem, který měl na výhru. A máme prvního a druhého jezdce v celkovém pořadí. Každé vítězství je náročné, ale užili jsme si to tu a doufáme, že přidáme i další výhry," okomentoval závod devětadvacetiletý český cyklista.

"Mám radost, že jsem vyhrál náš poslední letošní etapový závod, navíc na závěr sezony, jež pro mě byla nahoru-dolů. Přijel jsem sem rovnou ze závodů v Kanadě a nevěděl jsem, jak na tom budu, ale měl jsem dobré nohy a překvapil jsem sám sebe, jak jsem to zvládl přes kopce. Máme silný tým, drželi jsme žlutý trikot od první do poslední etapy a celý týden jsme měli velkou motivaci," řekl bývalý mistr republiky Černý.

Jeho výkon na Slovensku ocenil i sportovní ředitel týmu Tom Steels. "Josef statečně bojoval, zvlášť v královské etapě, kde ten závod vyhrál. Je hezké, že se kluk, který vždy pracuje pro tým, dostane do téhle pozice. Může být šťastný za vítězství a neskutečné odhodlání, které tu ukázal," řekl bývalý vynikající belgický cyklista.

Cyklistický závod Kolem Slovenska - závěrečná 4. etapa (182 km):

1. Haest 3:59:41, 2. Schulting (oba Niz.) stejný čas, 3. Mörköv (Dán.), 4. Vernon (Brit.), 5. Syrica (Rus.), 6. Fortin (It.), ...9. Babor, 12, T. Bárta, 14. Černý (všichni ČR) všichni -13.

Konečné pořadí: 1. Černý 16:53:12, 2. Vansevenant (Belg.), 3. Bouwman (Noz.) oba -6, 4. De Bod (JAR), 5. Otruba (ČR) oba -7, 6. Ryan (Ir.) -13, ...26. Schlegel (ČR) -3:29.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články