Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Konec experimentu

Čechman na ME dráhařů získal druhou medaili. Ve sprintu do 23 let bral zlato

Už druhou medaili získal na mistrovství Evropy v dráhové cyklistice Martin Čechman. Ke stříbru z týmového sprintu přidal kov nejcennější, když nenašel konkurenta ve sprintu v kategorii jezdců do 23 let. Na šampionátu v italské Fiorenzuole rozšířil sbírku české výpravy o třetí medaili.

Je nám líto, video expirovalo.
Čechman před titulem na ME do 23 let přestával sám sobě věřit, ale sprint mu vyšel skvěle

Čechman po sedmém místě v kvalifikaci na 200 m s letmým startem ve finále porazil favorizovaného Rusa Michaila Jakovleva. První jízdu vyhrál ruský vítěz kvalifikace, ve druhé ale zvítězil český reprezentant a uspěl i v rozhodující třetí.

"Teď se mi nehoní hlavou nic. Je mi hodně dobře, po dlouhé době mi všechno vyšlo. Přitom cesta k závodu byla hodně trnitá. Měsíc před závodem nám řekli, že nebude, pak že bude, potom že bude někde jinde, nebyl jsem z toho pozitivně naladěný, ale vyšlo to bezvadně. Chtěl jsem medaili, doufal jsem, že bude nejcennější, a mám ji," uvedl na svazovém webu Čechman.

V madisonu kategorie do 23 let obsadily páté místo Petra Ševčíková a Kateřina Kohoutková.

Čechman vybojoval minulý týden stříbro v týmovém sprintu společně s Matějem Bohuslávkem a Jakubem Šťastným. O další stříbro se v sobotu postarala juniorka Gabriela Bártová ve vylučovacím závodě juniorek.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy