Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Dánsko - Katar

Cavendish jede dál, vrací se do stáje Deceuninck-Quick Step

Cyklista Mark Cavendish zůstává v profesionálním pelotonu i pro nadcházející sezonu. Britský spurter po krátkém angažmá v Bahrajnu-McLaren podepsal smlouvu na sezonu 2021 se stájí Deceuninck-Quick Step. Do belgického týmu se vrací po pěti letech, poprvé zde závodil v letech 2013 až 2015.

Mark Cavendish
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Dirk Waem

V minulých dnech pětatřicetiletý mistr světa z roku 2011 naznačil možný konec kariéry, nedlouho poté své prohlášení zmírnil a nyní pokračování zpečetil. V předchozím angažmá v Deceuninck-Quick Step vybojoval 44 vítězství, v týmu by se měl znovu sejít i s českým reprezentantem Zdeňkem Štybarem, který v něm působí už od roku 2011.

"Těžko se mi popisuje, jak moc jsem rád, že se připojím k Deceuninck-Quick Step. Je to, jako kdybych se vracel domů. Je tu parta neuvěřitelných jezdců a těším se na obnovení spolupráce s realizačním týmem, z něhož většina tu byla už při mém prvním angažmá. Bylo to jedno z mých nejúspěšnějších období a jsem na tu éru náležitě hrdý," uvedl Cavendish.

Rodák z ostrova Man Cavendish patří k nejlepším spurterum v historii cyklistiky. V kariéře slavil na 150 vítězství. Ve sbírce má 30 etapových prvenství na Tour de France, 15 na Giru d'Italia a tři na Vueltě. Úspěchy sbíral také na dráze, kde se stal třikrát mistrem světa v madisonu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy