Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Touchdown

Budoucí řady Froomovy eskadry se rozšiřují. Do týmu přicházejí Impey a Hagen

Stáj Israel Start-Up Nation posiluje. Její řady rozšíří od příští sezony zkušený Daryl Impey a také překvapení loňské Vuelty Carl Fredrik Hagen. Oba by měli patřit k hlavním pomocníkům Chrise Frooma, který do týmu přijde taktéž po sezoně z Ineosu.

Daryl Impey
zdroj: ČTK/AP autor: Christophe Ena

Pětatřicetiletý Impey, který je ceněný jako všestranný superdomestik, má za sebou starty na všech třech Grand Tours. Z devíti účastí jel ale suverénně nejčastěji tu nejslavnější - sedmkrát byl na startu Tour de France.

Právě "Stará dáma" je závodem, na který cílí Froome nejvíce. Rád by přidal ještě minimálně jeden triumf k dosavadním čtyřem. A právě Froome byl patrně hlavním faktorem, proč se Impey rozhodl pro změnu místo prodloužení spolupráce v týmu Mitchelton-Scott.

"Rozhodl jsem se pro nový začátek, neboť jsem měl pocit, že je třeba vystoupit ze své komfortní zóny v týmu, kde jsem toho tolik zažil a jemuž ani nemohu dost poděkovat za to, kam jsem díky němu v kariéře došel. Volal mi Chris a řekl mi, že mi věří a že mě chce mít na své straně," prozradil Impey.

Chris Froome
zdroj: ČTK/PA/ autor: Colin Flockton

Osmadvacetiletý Hagen vstoupil teprve loni mezi profesionály, když se upsal týmu Lotto-Soudal. Vuelta byla jeho prvním startem na některé z Grand Tours a zaujal výbornými výkony. "Bude vzrušující a zábavné přijít do týmu, který dosud nedosáhl naplno svého potenciálu," řekl Hagen.

Podobně vnímá jeho příchod i vedení stáje Start-Up Nation, kde působí na pozici jednoho ze sportovních ředitelů bývalý český profesionál René Andrle.

"Carl Fredrik předvedl během svého prvního roku ve WorldTour pozoruhodné věci a dosáhl na umístění v desítce na několika etapových závodech, a to včetně Vuelty. Věříme, že má potenciál se dále zlepšovat a dosáhnout ještě víc," uvedl týmový manažer Kjell Carlström.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy