Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Brabantský šíp vyhrál Alaphilippe, i když opět slavil předčasně

Stejná chyba, rozdílný výsledek. Sice stejně jako v neděli v Lutychu slavil předčasně se zvednutýma rukama před cílovou čarou, ale o triumf tentokrát nepřišel. Julian Alaphilippe oslavil v belgické klasice Brabantský šíp první vítězství v duhovém dresu mistra světa.

Julian Alaphilippe
zdroj: ZUMA autor: Eric Lalmand

Francouzská hvězda vyhrála v závěru 197 km dlouhého závodu spurt tříčlenné skupinky uprchlíků a oplatila loňskou porážku Mathieuovi Van der Poelovi.

Nizozemský spolufavorit se zjevil těsně vedle Francouze na cílové čáře, kdy už Alaphilippe dojížděl se zvednutýma rukama. Cílová kamera ale potvrdila o centimetry vítězství mistra světa. Třetí skončil další Francouz Benoit Cosnefroy.

Alaphilippe podobně předčasně slavil už v neděli na monumentu Lutych-Bastogne-Lutych, kde byl nakonec přeřazen až na páté místo za to, že omezil soupeře ve spurtu.

"Nebral jsem to jako pomstu. Chtěl jsem prostě závodit tak, jak rád závodím, a jsem šťastný, že se mi povedlo zvítězit. Jen jezdit v duhovém dresu je úžasné a vyhrát je ještě sladší," řekl světový šampion z Imoly.

Na 39. místě dojel vítěz Brabantského šípu z roku 2016 Petr Vakoč. Čtyřiasedmdesátý skončil Zdeněk Štybar, jenž v průběhu závodu pomáhal kolegovi z týmu Deceuninck-Quick Step Alaphilippeovi.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články