Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FORTUNA: NÁRODNÍ LIGA 2023/2024

Boroš nedal soupeřům šanci a je pošesté mistrem republiky, titul udržela i Zemanová

Rozbahněná trať v Mladé Boleslavi vyhovovala nejvíce Michaelu Borošovi a Kristýně Zemanové. Zemanová obhájila s přehledem loňský titul a má tak už druhý, favorizovaný Boroš také udělal ze závodu mužů one man show a dojel si už pro šestý titul.  

Je nám líto, video expirovalo.
Dojezd závodu mužů a ohlas vítězného Boroše

Druhý za vítězným Borošem projel cílem v Mladé Boleslavi s velkým odstupem teprve devatenáctiletý Matyáš Kopecký, třetí byl o tři roky starší Jakub Říman.

Zatímco loni v Kolíně zvítězil až díky závěrečnému finiši, tentokrát na mladoboleslavské trati třicetiletý Boroš prakticky od začátku jasně kraloval. Dosáhl na druhý zlatý hattrick v kariéře. Jeho nadvládu sahající do roku 2017 přerušil pouze Emil Hekele v roce 2020. Boroš tehdy dojel třetí. Vedle šesti titulů má ve sbírce i dvě stříbra a dva bronzy.

"Sedlo mi to. Asi to vypadalo jednoduše, ale zase tak jednoduché to nebylo. Trať byla náročná, ale jel jsem si celý závod svoje tempo a tak nějak jsem si to hlídal. Neměl jsem ani žádné technické problémy, takže super," prohlásil staronový šampion v cíli.

Dnes se Boroš opět přiblížil k dosavadním rekordmanům Zdeňku Štybarovi a Radomíru Šimůnkovi staršímu, kteří na domácím šampionátu triumfovali mezi elitou shodně sedmkrát. "Když už jsem takhle daleko, tak bych je určitě rád dohnal," přitakal Boroš.

Kopecký ztratil na Boroše téměř minutu, Říman ještě dalších 50 sekund. Čtvrtý byl Jan Zatloukal, až pátý nakonec obhájce bronzu Adam Ťoupalík, jenž byl dlouho druhý, ale nejprve ho zbrzdil technický problém a v dalším průběhu i pád.

"Bory jel výborně. Já chtěl vyhrát, ale on byl dneska vážně moc silný. Cítil jsem to hned od začátku. Já získal alespoň to prvenství ve třiadvacítce. Jsem každopádně ohromně spokojený, je to má první medaile mezi elitou na mistrovství republiky v cyklokrosu, přitom jsem na to letos ani moc netrénoval a beru to spíš jako přípravu do silniční sezony," uvedl Kopecký.

Zemanová nedala soupeřkám šanci

Mezi ženami byla opět nejlepší obhájkyně titulu Zemanová, devatenáctiletá reprezentantka z týmu Brilon se stala českou šampionkou podruhé. Pro stříbro si dojela Julia Kopecky, třetí místo obsadila Nikola Bajgerová.

Zemanová na trati v lesoparku Štěpánka potvrdila roli favoritky a zvítězila s takřka minutovým náskokem. Bajgerová na ni ztratila dokonce přes dvě minuty. Pátá s mankem 25 sekund na bronz skončila veteránka Pavla Havlíková, která má na kontě osm titulů. Zemanová loni v Kolíně přetrhla její nepřetržité kralování od roku 2017.

"Mám z obhajoby obrovskou radost. Posledních pár dnů jsem nemyslela na nic jiného, takže jsem vážně strašně ráda, že se to povedlo. Bylo to dost těžké, počasí v tom hrálo obrovskou roli, protože jinak je ta trať tady suchá a rychlá, když neprší. Pak je to o tom, že člověk jen sedne na kolo a letí, ale dnes to bylo na blátě a tím to bylo zajímavější," řekla Zemanová.

V závodě juniorů zaskočil Jakub Kuba hlavního favorita Václava Ježka, který bude velkou nadějí české výpravy na světovém šampionátu začátkem února v nizozemském Hoogerheide. Jezdec Dukly Praha slavil triumf s výrazným náskokem 39 sekund, o dalších šest sekund pomalejší byl Ondřej Novotný.

Mezi juniorkami si podle očekávání vedla nejlépe Eliška Hanáková. Druhá byla Vanda Dlasková a třetí Karla Nováková.

Mistrovství České republiky v cyklokrosu v Mladé Boleslavi:

Muži elite (19,32 km): 1. Boroš (Elkov Kasper) 1:03:34, 2. M. Kopecký (Novo Nordisc) -58, 3. Říman (Auto Škoda Mladá Boleslav) -1:48, 4. Zatloukal (Nutrend Specialized) -3:13, 5. A. Ťoupalík (Elkov Kasper) -4:04, 6. Fiala (ČEZ cyklo Tábor) -4:30.

Ženy elite (11,04 km): 1. Zemanová (Brilon Racing) 42:05, 2. Kopecky (Cc Pavé76) -52, 3. Bajgerová (Mat Atom Deweloper Wroclaw) -2:10.

Junioři (13,8 km): 1. Kuba (Dukla Praha) 44:25, 2. V. Ježek (Brilon Racing) -39, 3. Novotný (Dukla Praha) -46.

Juniorky (8,28 km): 1. Hanáková (Hanak sisters academy) 33:03, 2. Dlasková (Auto Škoda Mladá Boleslav) -1:17, 3. Nováková (Jaroslav Kulhavý Cycling) -3:13.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články