Paralympijský magazín

Bláhovi se ve scratchi nedařilo, triumfoval Rus Kovaljov

Cali (Kolumbie) – Čeští reprezentanti na mistrovství světa v dráhové cyklistice na větší úspěch stále čekají. Během druhého dne se představil pouze Martin Bláha, ale ve scratchi obsadil až patnáctou příčku. V závodě na šedesát kol zvítězil Rus Ivan Kovaljov, který sebral zlato obhájci titulu Iru Martynu Irvinovi. Další přímý přenos z MS v dráhové cyklistice sledujte na ČT sport a našem webu dnes v noci od 00:25.

Ivan Kovaljov (třetí zleva)
zdroj: ČTK/AP autor: Fernando Vergara

Dramatický průběh mělo i finále mužského kerinu. Jeho průběh ovlivnil pád Maxmiliana Levyho. Pro triumf si v závěrečném spurtu dojel Francois Pervis z Francie.

Premiérové zlato z týmového stíhacího závodu žen pro Velkou Británii získala čtveřice Laura Trottová, Katie Archibaldová, Elinor Barkerová a Joanna Rowsellová, za kterou skončily Kanaďanky a Australanky.

Již druhý nejcennější kov na šampionátu si připsala Němka Miriam Welteová, která po zlatu v týmovém sprintu ovládla i časovku na 500 metrů.