Následuje
Branky, body, vteřiny

Blaaková: Ostatní čekaly příliš dlouho. A já jsem se neohlížela

Měla pád, zvedla se. Nejelo se na ní, přesto zvítězila. Chantal Blaaková překonala několikeré překážky a v Bergenu se stala světovou šampionkou. Závod hodnotila jednoduše – kde její soupeřky zaváhaly, ona na sebe vzala iniciativu.

Chantal Blaaková
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst autor: JON OLAV NESVOLD

"Byla to skvělá týmová práce. Já byla strašně moc šťastná už za to, když jsem v tomto roce získala titul domácí šampionky. A teď mám i ten duhový sen se stal skutečností," prohlásila Blaaková. "Těžko tomu všemu uvěřit poté, co se v průběhu závodu stalo. Trvalo mi docela dlouho, než jsem se zvedla a posadila zpět na kolo. V ten moment mě to i hodně bolelo a já myslela, že mám po závodě," připustila.

Přesto se nevzdala. "Pomyslela jsem si, že se hlavně pokusím dostat zpět a uvidím, co bude možné udělat dál. Ale samozřejmě tohle celé nebyl můj plán, jak vyhrát závod. Chtěla jsem i pomoci našemu týmu," vyprávěla Blaaková. "A pak jsem se naštěstí dostala do dobrého úniku, což bylo výborné, protože jsem přes stoupání mohla jet vepředu a poté už jsem jen následovala své srdce. A vydržela osamocená až do konce," popsala Blaaková.

Čerstvá šampionka těžila z režie závodu, kterou měla mimořádně silná sestava Nizozemek pevně v rukách. "Jely jsme agresivně a každá z nás byla hodně silná, po této stránce šlo všechno v souladu s plánem. Jakmile se pak dostanete do takového sóla, je to zase něco úplně jiného a jste pod velkým tlakem, protože v tu chvíli prostě musíte vyhrát," prohlásila.

Nizozemky byly při své spolupráci skvěle fungujícím soukolím. "Opravdu jsme se nedomlouvaly, ale věděly jsme dobře, co dělat. V sedmičce v popředí jsme byly tři, takže bychom měly útočit. Na spurt jsme nemohly čekat, zejména s Hannah Barnesovou v zádech. Annemiek (Van Vleutenová) zaútočila první a každý zareagoval. Pomyslela jsem si jen: 'OK, tohle je dobrá chvíle' a zkusila to. Nevím, co se stalo, že mě nikdo nenásledoval. Asi čekaly příliš dlouho," podotkla Blaaková.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy