Touchdown

Bína po návratu vládne poháru cyklokrosařů, vyhrál i v Boleslavi

Mladá Boleslav - Bývalý juniorský mistr světa Martin Bína po návratu k cyklokrosu po dvouleté zdravotní pauze vyhrál druhý závod Českého poháru za sebou. Devětadvacetiletý jezdec ovládl dnešní třetí díl Toi Toi Cupu v Mladé Boleslavi a vede průběžné pořadí seriálu.

Martin Bína
zdroj: ČT4

Stejně jako před týdnem v Uničově zvítězil Bína zhruba o půl minuty před dvěma kolegy z ČEZ Cyklo Teamu Tábor. Jakub Skála s Michaelem Borošem si tentokrát místa na stupních vítězů prohodili. V pohárovém hodnocení má Bína náskok 35 bodů před Skálou.

"Dneska to bylo takové utrápené. Nejelo se mi moc dobře, v týdnu jsem absolvoval hodně tréninků. Necítil jsem se čerstvě, ale stačilo to," uvedl Bína, který soupeřům opět záhy ujel. "Všechny závody jsou jako příprava na světový pohár, který začne za dva týdny v Táboře. Na to se hlavně chystám," konstatoval Bína, jenž v roce 2001 na MS právě v Táboře získal juniorský titul.

I mezi ženami vyhrála Martina Mikulášková podruhé za sebou a po čtyřech závodech je první o 55 bodů před Zuzanou Pirzkallovou.

Český pohár v cyklokrosu, závod v Mladé Boleslavi

Muži: 1. Bína 56:11, 2. Skála -28, 3. Boroš (všichni ČEZ Cyklo Team Tábor) -29, 4. Dlask (Madeta Fitness-Specialized) -30, 5. J. Polnický (Whirlpool-Author) -31, 6. Paprstka (Remerx-Merida Kolín) -34.

Průběžné pořadí (po 3 z 13 závodů): 1. Bína 170 b., 2. Skála 135, 3. Boroš 114, 4. Dlask 103, 5. Nesvadba (Madeta Fitness-Specialized) 92, 6. J. Polnický 91.

Ženy: 1. Mikulášková (Stadion Louny) 34:34, 2. Pirzkallová -1:19, 3. Vaníčková (obě Remerx-Merida Kolín) -1:41. Průběžné pořadí (po 4 z 13 závodů): 1. Mikulášková 220, 2. Pirzkallová 165, 3. Materová (Jiří Team Ostrava) 134.