Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Rally Řím

Bikeři pojedou o tituly v Peci pod Sněžkou, obhajují Cink a Čábelická

V Peci pod Sněžkou střídají lyžaře bikeři, kteří tu od pátku jedou mistrovství republiky. Hlavní boje v olympijské disciplíně cross country jsou na programu v sobotu, v neděli se pojede ještě závod do vrchu. Šampionát je zároveň druhým dílem série českého poháru Strabag Cup.

Ondřej Cink
zdroj: ČTK autor: Michal Červený

Mistrovský závod elitní kategorie mužů neměl od roku 2013 jiného vítěze než olympijského šampiona z Londýna Jaroslava Kulhavého nebo Ondřeje Cinka, který je nyní domácí jedničkou. Z ostatních bikerů triumfoval naposledy v roce 2012 Pavel Boudný.

Loni v Hlinsku zvítězil potřetí v kariéře Cink, jenž zvítězil i v Bedřichově (2013) a Kutné Hoře (2015). Druhý skončil specialista na maratony Martin Stošek a třetí dojel Jan Škarnitzl. Mezi ženami byla nejrychlejší Jitka Čábelická před Janou Czeczinkarovou a Terezou Sáskovou.

Právě Cink a Čábelická tak zároveň završili i celkové vítězství v pohárovém seriálu. A během uplynulého víkendu dokázali na své úspěchy navázat, když uspěli i v prvním závodě letošního Strabag Cupu v Městě Touškově. Cink vyhrál, lepší než Čábelická pak byla pouze světová hvězda Anne Terpstraová z Nizozemska.

Program Mistrovství republiky v Peci pod Sněžkou:

Pátek 10. července: 17:00 štafety.

Sobota 11. července - cross country: 11:00 junioři, 13:30 ženy elite, ženy do 23 let a juniorky, 15:30 muži elite a muži do 23 let.

Neděle 12. července: 10:00 závod do vrchu.

Letošní mistrovský závod se pojede na tradiční, technicky i fyzicky extrémně těžké přírodní trati na úpatí sjezdovky Javor. Právě těžká trať by měla hrát do karet Cinkovi. Čábelická bude mít příležitost dokončit zlatý hattrick, neboť před Hlinskem uspěla i předloni právě v Peci pod Sněžkou.

Nestandardní součástí republikového šampionátu bude závod do vrchu, který se pojede v neděli ráno z Pece pod Sněžkou na Pražskou boudu. V dolní části čeká závodníky trasa částečně po okruhu cross country a částečně v jeho protisměru. "Pro závod do vrchu mám slabost," uvedl ředitel závodu Jan Slavíček, jenž tuhle disciplínu do programu šampionátu prosadil.

Český pohár horských kol má v sezoně po událostech spojených s koronavirovou krizí jen čtyři závody místo původně plánovaných šesti. Zbývající dva uspořádají Zadov (8.-9. srpna) a Brno (29.-30. srpna).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy