BBV po 25 letech

Biker Stošek skončil na maratonském MS dvanáctý, pro zlato si dojel Seewald

Obhajoba bronzu se bikerovi Martinovi Stoškovi na mistrovství světa v maratonu nepodařila, na italském ostrově Elba dorazil do cíle na dvanáctém místě. Titul získal Němec Andreas Seewald a zkompletoval po červnovém triumfu z evropského šampionátu zlatý double. Trojnásobný medailista z MS Kristián Hynek rozlučkový závod nedokončil.

Martin Stošek
zdroj: ctsport.cz

Třicetiletý Seewald ukončil dvouleté kralování Héctora Leonarda Páeze z Kolumbie, jenž po zranění z tréninku nemohl duhový dres obhajovat. Jeho krajan Alfonzo Arias Cuervo bral po šesti hodinách, 115 kilometrech a zhruba 4500 metrech převýšení stříbro. Na Seewalda ztratil Arias téměř dvě a půl minuty. Třetí byl Portugalec José Dias.

Ženský závod vyhrála Rakušanka Mona Mitterwallnerová. Ze dvou českých cyklistek skončila lépe Jana Czeczinkarová, která byla čtrnáctá.

Mistrovství světa v maratonu horských kol na ostrově Elba (Itálie):

Muži (115 km): 1. Seewald (Něm.) 6:02:03, 2. Arias (Kol.) -2:24, 3. Dias (Portug.) -5:30, ...12. Stošek -16:06, 48. Strož -1:04:14, Rauchfuss, Adel, Hynek, Ulman (všichni ČR) všichni nedokončili.

Ženy (80 km): 1. Mitterwallnerová (Rak.) 4:48:54, 2. Wloszczowská (Pol.) -1:13, 3. Fischerová (Šp.) -7:37, ...14. Czeczinkarová -28:29, 34. Flašarová (obě ČR) -1:09:13.