Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1984: Dukla Praha - Metaloplastika Šabac

Biker Cink přechází na silnici, míří k Nibalimu a spol. do bahrajnské stáje

Praha – Jeden z nejlepších českých bikerů Ondřej Cink přechází k silniční cyklistice. Od příští sezony bude členem nově vzniklého týmu s licencí WorldTour Bahrajn-Merida, jehož největší hvězdou je Ital Vincenzo Nibali.

Ondřej Cink
zdroj: ČTK autor: Taneček David

"Vždy bylo mým snem stát se jednou členem pro tour týmu a absolvovat závody jako Tour de France, Giro d’Italia nebo Vueltu. Nyní mám šanci o účast na těchto legendárních závodech bojovat. Před blížícím se ročníkem tak mám obrovskou motivaci. Zároveň také vím, že se toho musím ještě hodně učit," uvedl Cink.

Rokycanský rodák dosud jezdil za tým Multivan Merida, jenž se po sezoně rozpadl. Zůstal u stejné značky kola, ale horské kolo vymění za silniční. "Přicházím ze světa horských kol, takže mi chybějí zkušenosti. Ale jsem připraven tvrdě makat a vydat ze sebe maximum," řekl čtvrtý muž z letošního MS v cross country v Novém Městě na Moravě.

Cink se v týmu, který zahájí oficiálně činnost příští rok, setká s velkými osobnostmi silniční cyklistiky. Největším jménem je Ital Nibali, jenž má na kontě vítězství na všech třech Grand Tours. Ve stáji budou například také jeho krajané Enrico Gasparotto a Giovanni Visconti, Bělorus Konstantin Sivcov, Španěl Ion Izagirre či Australan Heinrich Haussler.

Cink byl mezi bikery českou dvojkou za Jaroslavem Kulhavým. Vybojoval bronzovou medaili na loňském mistrovství světa v Andoře, v kategorii do 23 let se stal dokonce mistrem světa. Účastnil se také olympijských her v Londýně a brazilském Riu de Janeiro, dvakrát dojel na 14. místě.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy