Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
74. ZLATÁ PŘILBA

Bernal si růžový sen splnil, po Tour vyhrál i Giro. Závěrečnou časovku si nenechal vzít Ganna

Kolumbijec Egan Bernal zdárně završil třítýdenní snažení v závodě Giro d’Italia. Přestože sám říkal, že dlouhé rovinaté časovky nejsou jeho doménou, s poslední zkouškou si poradil zkušeně a dojel 24., což mu k udržení náskoku stačilo. Druhý v celkové klasifikaci skončil Ital Damiano Caruso, jenž do závodu vstupoval z pozice domestika. Třetí místo vyjel Brit Simon Yates. Dominanci týmu Ineos Grenadiers potvrdil časovkářský mág Filippo Ganna, jehož při cestě za výhrou v závěrečném dni nezastavil ani defekt. 

Egan Bernal si v závěrečné časovce dojíždí pro výhru na Giru
zdroj: ČTK/AP autor: Luca Bruno

Bernal v dnešní závěrečné časovce v okolí Milána na 30,3 km obsadil 24. místo a konečné pořadí ovládl s náskokem jedné minuty a 29 sekund před domácím Damianem Carusem. Třetí příčku obsadil Brit Simon Yates.

Je nám líto, video expirovalo.
Bernal dojel Giro v růžovém, časovku po Milánu vyhrál Ganna

Bernal na letošním Giru vyhrál dvě etapy a za celkovým triumfem udělal zásadní krok v sobotní poslední horské etapě, ve které ustál Carusův útok. Dnes už si jízdou bez rizika vítězství pojistil.

"Je těžké si uvědomit, co jsem právě dokázal, že jsem vyhrál Giro. Zejména po tom, co jsem prožíval v posledních dvou letech," řekl Bernal, kterého loni trápily problémy se zády.

Bernal, jenž kromě růžového získal i bílý trikot pro nejlepšího jezdece do 25 let, se stal druhým kolumbijským vítězem Gira. Navázal na úspěch Naira Quintany z roku 2014.

Časovku vyhrál Bernalův kolega ze stáje Ineos Grenadiers Filippo Ganna. Za italským cyklistou skončil na druhém místě se ztrátou 12 sekund Rémi Cavagna z Francie, třetí byl jiný domácí jezdec Edoardo Affini.

Jediný český zástupce v pelotonu Jan Hirt v časovce obsadil se ztrátou přes tři minuty 70. místo a v konečném pořadí skončil na 26. pozici. Je to jeho druhý nejlepší celkový výsledek na Grand Tours. Při svém debutu na Giru 2017 byl dvanáctý. Za Bernalem zaostal o více než hodinu a půl.

Časovku vyhrál Bernalův kolega ze stáje Ineos Grenadiers Filippo Ganna. Za italským cyklistou skončil na druhém místě se ztrátou 12 sekund Rémi Cavagna z Francie, třetí byl jiný domácí jezdec Edoardo Affini.

Cyklistický závod Giro d'Italia - 21. etapa Senago - Milán (časovka jednotlivců 30,3 km):

1. Ganna (It./Ineos Grenadiers) 33:48, 2. Cavagna (Fr./Deceuninck-Quick Step) -12, 3. Affini (It./Jumbo-Visma) -13, 4. Sobrero (It./Astana-Premier Tech) -14, 5. Almeida (Portug./Deceuninck-Quick Step) -27, 6. Walscheid (Něm./Qhubeka-ASSOS) -33, 7. Bettiol (It./EF Education-Nippo) -34, 8. Tratnik (Slovin./Bahrajn Victorious) -42, 9. Moscon (It./Ineos Grenadiers) -44, 10. Keisse (Belg./Deceuninck-Quick Step) -47, ...70. Hirt (ČR/Intermarché-Wanty-Gobert) -3:22.

Konečné pořadí: 1. Bernal (Kol./Ineos Grenadiers) 86:17:28, 2. Caruso (It./Bahrain Victorious) -1:29, 3. S. Yates (Brit./BikeExchange) -4:15, 4. Vlasov (Rus./Astana-Premier Tech) -6:40, 5. Martínez (Kol./Ineos Grenadiers) -7:24, 6. Almeida (Portug./Deceuninck-Quick-Step) -7:24, 7. Bardet (Fr./DSM) -8:05, 8. Carthy (Brit./EF Education-Nippo) -8:56, 9. Foss (Nor./Jumbo-Visma) -11:44, 10. D. Martin (Ir./Israel Start-Up Nation) -18:35, ...26. Hirt -1:32:42.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články