Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Kanada - Česko

Belgický cyklista van Hooydonck už je po vážné autonehodě při vědomí

Nathan Van Hooydonck skončil v bezvědomí po dopravní nehodě. Jezdec stáje Jumbo-Visma, jenž byl na letošní Tour de France jedním z pomocníků Jonase Vingegaarda při jeho úspěšné obhajobě titulu, musel být podle belgických médií na místě havárie oživován a poté byl převezen do nemocnice. Podle prohlášení týmu není zraněný a již se probudil. Dřívější zprávy médií hovořily o vážných zraněních.

Nathan van Hooydonck po pádu na Tour de France
zdroj: ČTK / AP autor: Daniel Cole

"Řidič musel být na místě resuscitován a ve stavu ohrožení života byl převezen do nemocnice. Jeho těhotná žena, která seděla vedle něj, vyvázla bez zranění, ale byla rovněž převezena do nemocnice," citovala média policejního mluvčího.

Sedmadvacetiletý van Hooydonck podle prvních výsledků vyšetřování havárii způsobil poté, co se mu zřejmě za volantem udělalo náhle nevolno. Na křižovatce v obci Kalmthout severně od Antverp projel na červenou a vrazil do několika aut čekajících na opačné straně. Další tři lidé včetně jednoho dítěte při nehodě utrpěli lehčí zranění, do karambolu bylo celkem zapleteno pět vozů.

"Nathan je vzhůru, nemá žádná zranění a jeho zdravotní stav není kritický. Zůstává v nemocnici, aby se vyšetřilo, proč se mu udělalo špatně," uvedli v prohlášení zástupci stáje Jumbo-Visma.

Jeho kolegové po Vingegaardově etapovém triumfu na Vueltě v televizním rozhovoru řekli, že dostali povzbuzující zprávy. Vítězství v 16. etapě mu proto věnovali.

"Pod závěrečným kopcem nám řekli, že je Nathan vzhůru. Nejsem si jistý, jestli už sledoval Vueltu, ale doufám, že pak se bude dívat. Všichni mu fandíme a dneska tohle vítězství bylo pro něj," řekl maďarský kolega Attila Valter televizi Eurosport.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články