58. Rally Šumava Klatovy

Bárta vstoupil do závodu Kolem Maďarska nejlépe, Belletti doplatil na únavu z Gira

Ideálním způsobem otevřel závod Kolem Maďarska cyklista Jan Bárta. Pětinásobný český mistr v úvodní časovce vyhrál na čtyřkilometrové trati v Siófoku o 34 setin před Lotyšem Kristsem Neilandsem. Třetí místo obsadil Polák Piotr Brozyna. Loňský šampion celého seriálu Manuel Belletti z Itálie se nevyrovnal s vytížením na nedávném Giru d'Italia a skončil v poli poražených.

Jan Bárta
zdroj: ČTK autor: Kubeš Slavomír

V prologu 40. ročníku využil špatného rozpoložení Bellettiho nejprve mladý Neilands, ale Bárta jej nakonec těsně porazil.

Čtyřiatřicetiletý jezdec stáje Elkov-Author, který má za sebou účast na všech třech Grand Tours, si připsal druhé letošní vítězství. V dubnu si podmanil etapový závod Tour du Loir-et-Cher ve Francii.

Prolog závodu Kolem Maďarska opanoval Bárta

Cyklistický závod Kolem Maďarska - prolog na 4 km:

1. Bárta (ČR/Elkov - Author Cycling Team) 4:17, 2. Neilands (Lot./Israel Cycling Academy) +0.34, 3. Brożyna (Pol./CCC Development Team) +2.09, 4. Jensen (Nor./Israel Cycling Academy) +2.26, 5. Rajović (Slovin./Adria Mobil) +2.42, 6. Puppio (It./Kometa Cycling Team) +3.16