Následuje
Speciál

Bárta toužil na mistrovství Evropy v časovce po medaili, skončil desátý

Herning – Myslel na medaili, ale nakonec skončil desátý. Jan Bárta v časovce na mistrovství Evropy silničních cyklistů v Dánsku ztratil na vítězného Belgičana Victora Campenaertse téměř dvě minuty. Druhý český reprezentant Josef Černý obsadil 26. příčku.

Jan Bárta
zdroj: ČTK autor: Stejskal Ivo

Zkušený Bárta patří v jízdě proti času do širší světové špičky, ale medailové ambice naplnit nedokázal. Dvaatřicetiletý rodák z Kyjova se na 46 kilometrů dlouhé trati nakonec jen těsně vešel do desítky a na stupně vítězů ztratil minutu a padesát vteřin.  

Pětadvacetiletý Campenaerts uspěl i na druhém evropském šampionátu od jeho otevření pro elitní kategorii. Loni ve Francii skončil druhý. Tentokrát byl o tři vteřiny rychlejší než Polák Maciej Bodnar, o další dvě zpět zůstal bronzový Ir Ryan Mullen.  

Sestřih: Jan Bárta skončil v časovce na ME desátý

Mezi ženami, kde neměla česká výprava zastoupení, triumfovala Nizozemka Ellen van Dijková. Na druhou Belgičanku Ann-Sophii Duyckovou stihla za 31,5 kilometru najet takřka minutu. Třetí skončila Anna van der Breggenová a čtvrtá byla další Nizozemka Lucinda Brandová.  

V závodě jezdců do 23 let se z titulu radoval Kasper Asgreen z Dánska, český reprezentant Nicolas Pietrula dojel pětadvacátý.

Časovka mistrovství Evropy v silniční cyklistice

Muži elite (46 km): 1. Campenaerts (Belg.) 53:12, 2. Bodnar (Pol.) -3, 3. Mullen (Ir.) -5, ...10. Bárta -1:55, 26. Černý (oba ČR) -4:44.

Ženy elite (31,5 km): 1. Van Dijková (Niz.) 40:33, 2. Duycková (Belg.) -58, 3. Van der Breggenová (Niz.) -1:04.

Muži do 23 let (31,5 km): 1. Asgreen 37:33, 2. Bjerg (oba Dán.) -1, 3. Ermenault (Fr.) -22, ...25. Pietrula (ČR) -2:48.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy