Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
M ČR v bleskovém šachu 2019

Bárta se vrací na trůn. Pošesté je domácím šampionem v časovce

Po roční odmlce, kdy mistrovský dres získal Josef Černý, se na domácí časovkářský trůn vrací Jan Bárta. Na společném šampionátu ve slovenských Voderadech porazil Černého o 33 vteřin, na třetím místě dojel Petr Vakoč. Jde o šestý Bártův časovkářský titul. 

Jan Bárta
zdroj: ČTK autor: Kubeš Slavomír

Čtyřiatřicetiletý rodák z Kyjova dosáhl na 41 kilometrů dlouhé trati času 51:01,59. Černého, jenž před rokem triumfoval poprvé, a dokonce dosáhl na vítězný double, protože následně vyhrál i silniční závod, za sebou nechal o téměř 33 vteřin. Vakoč ztratil na vítěze minutu a 16 sekund.

Bárta se tak vrátil na domácí trůn, který mu patřil naposledy v roce 2017. Předtím triumfoval čtyřikrát za sebou v letech 2012 až 2015, než ho v Hodoníně v roce 2016 porazil Leopold König.

Je nám líto, video expirovalo.
Bárta je po roční odmlce znovu českým mistrem v časovce

Ve Voderadech kousek od Trnavy, kde bude šampionát o víkendu pokračovat závody s hromadným startem, nezastavilo Bártu velké horko ani únava z cestování. Sedmý muž z této disciplíny na MS 2012 jel totiž časovku v úterý na Evropských hrách v Minsku, kde naznačil dobrou formu ziskem bronzu.

A teď potvrdil pověst domácí časovkářské jedničky. "Po tom, co jsem včera celý den cestoval, jsem si moc neodpočinul, a tak jsem rád, že se to povedlo. První půlku jsem jel rychleji než Pepa Černý a znal jsem i průběžné mezičasy, které mi měřil tým. Druhou polovinu jsme už jeli nastejno a snažil jsem se kontrolovat si pozici, aby mi vítězství neuteklo," uvedl Bárta.

Mezi muži do 23 let byl stejně jako loni nejrychlejší Jakub Otruba, jemuž se podařilo trať zdolat za 53 minut a 55 vteřin. Souboj s chronometrem v závodě juniorů na poloviční distanci zvládl nejlépe Jakub Ťoupalík.

Mistrovství ČR a Slovenska v silniční cyklistice - časovka ve Voderadech:

Muži (41 km): 1. Bárta (Elkov Author) 51:02, 2. Černý (CCC) -33, 3. Vakoč (Deceuninck-Quick Step) -1:16, 4. Schlegel -2:52, 5. Kukrle (oba Elkov Author) -3:06, 6. Lehký (Topforex-Lapierre) -3:36.

Muži do 23 let (41 km): 1. Otruba (Elkov Author) 53:55, 2. Rotter (Favorit Brno) -9, 3. Sedláček (CC Etupes) -42.

Junioři (20,5 km): 1. J. Ťoupalík (Cycling Academy Tábor) 26:57, 2. Bittner (Mapei Merida Kaňkovský) -8, 3. Stoček (Ivarcs-Author) -24.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy