V šachu

Bárta byl v časovce nejlepší a má premiérový titul

Púchov - Cyklista Jan Bárta získal poprvé domácí titul v časovce. Na společném mistrovství ČR a Slovenska v Púchově skončil sedmadvacetiletý účastník letošního Gira na 39 kilometrů dlouhé trati o necelých 13 sekund druhý za Slovákem Peterem Velitsem. Třetí dojelo vítězovo dvojče Martin Velits.

Jan Bárta
zdroj: roadcycling.cz

Bárta, jenž bojuje o nominaci na olympijské hry v Londýně pro závod s hromadným startem, zvládl nejlépe z 39 jezdců první polovinu závodu. Po ní měl na pozdějšího vítěze tři sekundy k dobru, jenže druhý okruh vyšel výrazně lépe Velitsovi.

Jen o sekundu pomalejší než Bárta byl Martin Velits. Na čtvrtou příčku celkově se zařadil se ztrátou 39 sekund na vítěze Zdeněk Štybar, bývalý mistr světa v cyklokrosu tak získal stříbrnou medaili v českém šampionátu. Hned za ním dojel kolega ze stáje Omega-Pharma-Quick Step František Raboň, někdejší trojnásobný mistr republiky v časovce.