Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Prague Open 2020

Bárta byl v časovce na MS sedmý, zlato obhájil Martin

Limburg - Český cyklista Jan Bárta obsadil v časovce na mistrovství světa v nizozemské provincii Limburg sedmé místo. Zlato z loňského šampionátu obhájil Němec Tony Martin, Bártovi dnes chybělo k historické medaili 28 sekund.

Jan Bárta
zdroj: roadcycling.cz

Jediný Čech na trati 46,3 km dlouhého závodu ukázal své časovkářské schopnosti, které letos potvrdil i ziskem titulu na mistrovství republiky. Sedmadvacetiletý Bárta startoval v první polovině pole a svým časem se dlouho držel na medailových pozicích. Nakonec na bronzového Vasila Kirijenku ztratil necelou půlminutu, nechal však za sebou například nedávného vítěze Vuelty Alberta Contadora, jenž byl devátý.

"Určitě jsem maximálně spokojený a je to pro mě vynikající výsledek. Přáním do závodu bylo umístění do desátého místa, takže to sedmé je skvělé," řekl Bárta. "Trať mi hodně vyhovovala, navíc to tu poměrně dobře znám, neboť týmový dům máme nedaleko a na těchto silnicích trénujeme," prozradil Bárta.

Účastník olympijských her v Londýně věří, že v budoucnu by mohla být dosažitelným cílem i medaile. "Dnes byla ještě daleko, ale časovka mi jde rok od roku lépe a neustále se v ní zlepšuju. Záleží samozřejmě i na trati, ale třeba příští nebo přespříští rok bych na ni mohl zkusit zaútočit," uvedl Bárta.

Obhájce zlata Martin sváděl vyrovnaný souboj na dálku s Američanem Taylorem Phinneym, jenž měl skvělý závěr a ke zlatu mu chybělo pět sekund. Kirijenka ztratil už minutu a tři čtvrtě. "Po tom průběhu sezony je to super finiš," pochvaloval si Martin, jenž si při pádu na Tour de France zlomil zápěstí.

K Martinovým vážným soupeřům měl patřit i Contador, toho však pozdější vítěz dojel zhruba na 30. kilometru, i když startoval dvě minuty po něm. "Docela mě to překvapilo, protože jsem očekával, že to bude jeden z mých hlavních rivalů v souboji o titul," dodal muž, jenž navázal na úterní zlato krajanky Judith Arndtové.

Sedmadvacetiletý Martin získal v Nizozemsku druhé zlato, poté co v neděli triumfoval v týmové časovce se sestavou Omega Pharma-QuickStep. Na startu dnes chyběl olympijský vítěz Bradley Wiggins, jenž v Londýně jako jediný dokázal Martina porazit, nejeli ani další britský favorit Chris Froome či čtyřnásobný světový šampion Fabian Cancellara ze Švýcarska.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy