Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1988: Hry v Soulu 2

Bábek: S keirinem jsem spokojený nebyl, ale ze stříbra jsem šťastný

Hongkong – Tomáš Bábek si přiváží z mistrovství světa v Hongkongu dvě medaile. Po bronzu z keirinu získal český dráhař stříbro z kilometru, které si rozdělil se stejně rychlým Quentinem Lafarguem. Bábek nestačil pouze na Francoise Pervise a po závodě nemohl být šťastnější.

Dva stříbrní z MS: Tomáš Bábek a Quentin Lafargue
zdroj: ČTK/AP autor: Kin Cheung

"Pocity jsou to úžasné. Jsem za ně strašně rád. Vždycky jsem se díval jen zpovzdálí na bednu, kde stojí ti nejlepší. A v duchu jsem si říkal, jak by bylo krásné se tam postavit také. Konečně se mi to podařilo. Hned dvakrát," popsal Bábek.

Stříbro v kilometrovém závodu považuje za satisfakci za keirin, kde měl ambice největší a nenaplnil je. "Nebyl jsem spokojený s bronzem. I když se nechci rouhat a jsem strašně rád za stříbrnou medaili. Mrzí mě, že můj výkon nestačil na duhový dres mistra světa. Ale mám aspoň motivaci do budoucna," uvedl Bábek.

Je přesvědčen, že se letos sešla nejsilnější konkurence v historii. "Ve finále dosáhlo všech osm jezdců neuvěřitelných časů. Podařilo se mi jako jedinému ve finále zlepšit čas z kvalifikace. Je to prostě super výsledek. Kilometr je nesmírně tvrdá disciplína a bere hodně sil. Jsem za svůj výsledek nesmírně šťastný, neboť je výsledkem mé tréninkové dřiny," dodal.

Bábek se dokázal vyrovnat s tlakem, který si na sebe ušil vlastními výsledky. "Nechtěl jsem si ho připouštět. Šel jsem do závodů na šampionátu stejně jako do ostatních. S čistou hlavou a cílem nechat na dráze všechno. Buď to vyjde, nebo ne. Držím se své teorie válečníka: když jdeš do bitvy, tak nevíš, zda vyhraješ. Ale uděláš vše pro úspěch. Nejdůležitější je věřit, že to vyjde. To mi dovolí dát do závodu všechny síly," popsal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy