Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Bábek je mistrem Evropy. Na kilometru si spravil chuť po keirinu

Další skvělá zpráva z plovdivského velodromu. Tomáš Bábek se stal mistrem Evropy v závodě na kilometr s pevným startem. Získal druhý titul z mistrovství Evropy, před čtyřmi lety ovládl keirin. Vybojoval tak pro Česko už třetí cenný kov na šampionátu.

Tomáš Bábek
zdroj: ČTK/AP

"Ten výkon sice nebyl úplně ideální, ale mám opravdu velkou radost z toho, jak to dopadlo. Přestože to mám v sobě nastavené tak, že dělám vše hlavně pro tu cestu a ne pro ten další cíl, je tohle příjemná tečka a pro mě takové potvrzení, že to jde dobrým směrem, i když tato sezona byla taková, jaká byla," řekl Bábek.

Třiatřicetiletý reprezentant přidal zlatou medaili ke stříbru z týmového sprintu. Bábek porazil o 482 tisícin Brita Ethana Vernona, třetí skončil Ital Jonathan Milan. Druhý český účastník závodu Jakub Šťastný, který se rovněž podílel na středečním stříbru z týmového sprintu, skončil šestý.

Je nám líto, video expirovalo.
Bábek je mistrem Evropy na kilometru s pevným startem

V kilometrovém závodě byl nejrychlejší už v kvalifikaci a poté se v této disciplíně dočkal první zlaté medaile kromě Evropských her. Ve sbírce už měl bronz z ME 2016 v Yvelines, před třemi lety v Hongkongu se stal vicemistrem světa.

Po sobotním sedmém místě v keirinu pěkná náplast. "O to větší ta radost je, že včera se to nepodařilo. Byl jsem z toho zklamaný, ale takový je prostě keirin. Tímhle zlatem jsem si to zklamání z hodně velké části odmáznul. Doufal jsem v ten dnešek, že to vyjde, ale bylo to samozřejmě těžké. I z toho pohledu, že šlo o poslední závodní den a ta únava za celý šampionát se načítá. Odvážím si však dvě medaile a jsem za ně moc rád," pochvaloval si Bábek.

Na pětistovce s pevným startem skončila šestá Sára Kaňkovská, jež v sobotu vybojovala životní stříbro v keirinu. Hned za ní se ve skromném osmičlenném startovním poli umístila Veronika Jaborníková. Titul získala Ruska Darja Šmelevová.

Výsledky ME v dráhové cyklistice

Muži:

Kilometr s pevným startem: 1. Bábek (ČR) 1:00,517, 2. Vernon (Brit.) 1:00,999, 3. Milan (It.) 1:01,09, ...6. Šťastný (ČR) 1:01,614.

Madison: 1. Mora, Torres (Šp.) 53, 2. R. Oliveira, I. Oliveira (Portug.) 41, 3. Lamon, Moro (It.) 33, ...8. Rugovac, Babor (ČR) 5.

Ženy:

500 m s pevným startem: 1. Šmelevová 32,720, 2. Vojnovová (obě Rus.) 33,719, 3. Veceová (It.) 33,769, ...6. Kaňkovská 34,967, 7. Jaborníková (obě ČR) 35,772.

Madison: 1. Balsamová, Guazzinová (It.) 52, 2. Klimovová, Novolodská (Rus.) 51, 3. Kennyová, Barkerová (Brit.) 38, ...8. Machačová, Ševčíková (ČR) 0.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články