Australské cyklistky pokořily světový rekord, Hochmann dojel ve scratchi čtrnáctý

Saint Quentin (Francie) – Český cyklista Jiří Hochmann obsadil v disciplíně scratch na mistrovství světa dráhařů ve Francii 14. místo. Novým šampionem se stal Němec Lucas Liss, keirin opanoval po roce opět Francouz Francois Pervis. Mezi ženami byla na pětistovce s pevným startem nejrychlejší Ruska Anastasia Vojnovová.

Světovým šampionem ve scratchi se stal Němec Liss

Také druhý den šampionátu se diváci dočkali pokoření světového rekordu. O nový zápis do historických tabulek se postaralo ve stíhacím závodě družstev australské ženské kvarteto Annette Edmondsonová, Ashlee Ankudinoffová, Amy Cureová a Melissa Hoskinsová. Pro zlato si dojely v čase 4:13,683 a pokořily dosavadní maximum Britek (4:16,552) z prosince 2013 o téměř tři vteřiny.

Ve stejné disciplíně v mužském podání si vedl nejlépe Nový Zéland v sestavě Pieter Bulling, Regan Gough, Dylan Kennett a Alex Frame. Ve finále předčil loni bronzový tým Velkou Británii.

Mistrovství světa v dráhové cyklistice v Saint Quentinu (Francie):

Muži:

Keirin: 1. Pervis (Fr.), 2. Dawkins (N. Zél.) -0,085, 3. Awang (Malaj.) -0,229. Scratch: 1. Liss (Něm.), 2. Torres (Šp.), 3. Lea (USA), ...14. Hochmann (ČR).

Stíhací závod družstev - finále: Nový Zéland (Bulling, Gough, Kennett, Frame) 3:54,088 - Velká Británie (Clancy, Burke, Doull, Tennant) 3:54,687, o 3. místo: Austrálie (Bobridge, Davison, Edmondson, Scotson) - Německo dostiženo.

Ženy:

500 m s pevným startem: 1. Vojnovová (Rus.) 33,149, 2. Mearesová (Aus.) 33,425, 3. Welteová (Něm.) 33,699.

Stíhací závod družstev - finále: Austrálie (Edmondsonová, Ankudinoffová, Cureová, Hoskinsová) 4:13,683 (světový rekord) - Velká Británie (Archibaldová, Trottová, Barkerová, Rowsellová) 4:16,702, o 3. místo: Kanada (Beveridgeová, Glaesserová, Layová, Roordaová) 4:17,864 - Nový Zéland 4:22,706.