Andrleho cyklisti slaví. Pomohli Hermansovi k vítězství v závodě Kolem Rakouska

René Andrle, sportovní ředitel stáje Israel Cycling Academy, může slavit. Jeho svěřenec Ben Hermans totiž vyhrál závod Kolem Rakouska. Belgický cyklista ve stoupání Kitzbüheler Horn uhájil první místo.

Ben Hermans
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/EIBNER/EXPA

V závěrečné šesté etapě, zakončené stoupáním na Kitzbüheler Horn do výšky 1671 metrů nad mořem, dojel Hermans sedmý a uhájil první místo. Poslední etapové vítězství 71. ročníku vybojoval Rus Alexandr Vlasov, který si tím zajistil celkovou pátou příčku.

Třiatřicetiletý Hermans, který se dostal do čela závodu po triumfu ve čtvrté etapě, zvítězil s náskokem 20 sekund před Argentincem Eduardem Sepúlvedou.

K obhajobě prvenství mu pomohl i kolega z týmu Israel Cycling Academy Daniel Turek, který skončil na 57. místě. Další český účastník závodu Josef Černý obsadil 66. příčku.