Následuje
Technology Florbal MB - FbŠ Bohemians

Alaphilippe ovládl rychlou druhou etapu závodu Kolem Baskicka

Julian Alaphilippe naznačuje, že letos jezdí ve velké pohodě. V druhé etapě Kolem Baskicka si připsal už osmé vítězství v sezoně. V čele průběžného pořadí zůstal vítěz úvodní časovky Němec Maximilian Schachmann, který dojel šestý se ztrátou jedné sekundy.

Julian Alaphilippe s týmovými parťáky
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Eric Lalmand

Alaphilippe v závěru zlikvidoval útok Belgičana Bjorga Lambrechta a navázal na dvě etapová prvenství z loňského ročníku závodu. Lambrecht skončil druhý a třetí místo v cíli 149,5 km dlouhé etapy obsadil Polák Michal Kwiatkowski.

"Bylo to celý den hodně rychlé. Etapa byla krátká, ale bylo to hodně nervózní, s řadou technických pasáží a na prašných cestách. To stoupání na konci bylo pro mě ideální. Kwiatkowski jel také výborně a jsem rád, že jsem vyhrál," uvedl Alaphilippe.

Jeho kolega z týmu Deceuninck-Quick Step Petr Vakoč obsadil 73. místo se ztrátou 2:29 minuty, celkově mu patří 71. příčka.

Výsledky cyklistického etapového závodu Kolem Baskicka

1. Alaphilippe (Fr./Deceuninck-Quick Step) 3:29:37, 2. Lambrecht (Belg./Lotto-Soudal), 3. Kwiatkowski (Pol./Sky), 4. Fraile (Šp./Astana), 5. Madouas (Fr./Groupama-FDJ), 6. Schachmann (Něm./Bora-hansgrohe) všichni -1, ...73. Vakoč (ČR/Deceuninck-Quick Step) -2:29.

Průběžné pořadí: 1. Schachmann 3:46:48, 2. Kwiatkowski -10, 3. Alaphilippe -11, 4. Martínez (Kol./EF Education First) -14, 5. Konrad (Rak./Bora-hansgrohe) -19, 6. I. Izagirre (Šp./Astana) -22, ...71. Vakoč -4:01.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy