Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Turnaj morašických čtvrtí

19. etapa: Pro sprintery šance, pro Rogliče a spol. oddych před klíčovou časovkou

O finálním celkovém pořadí se zřejmě rozhodne v časovce na Planinu krásných dívek. Devatenáctá etapa by tak mohla nabídnout šanci sprinterům či silnému úniku. Přímý přenos sledujte od 13:50 na ČT sport a webu ctsport.cz, spolu s Tomášem Jílkem komentují Stanislav Kozubek a Lubor Tesař.

Profil 19. etapy Tour de France 2020
zdroj: letour.fr

Karty v celkovém pořadí jsou rozdány a zamíchat s nimi pravděpodobně může už jen dvacátý den závodu, tedy časovka na La Planche de Belles Filles. To není podcenění devatenácté etapy, její profil ale nasvědčuje tomu, že by souboj o finální pódium měl být odložen o den a šanci by mohli dostat sprinteři, nebo silný únik.

Ze spurterů už dávno nejede Giaccomo Nizzolo, většina finišmanů ale Pyreneje, Centrální masiv a Alpy přežila. Důležité body budou v sázce v souboji o zelený dres, kde má ale Sam Bennett dále velmi komfortní náskok před Peterem Saganem. V závodě je také stále Bryan Coquard, pro něhož se v 17. etapě obětoval domestik Jens Debusschere.

Cílové město Champagnole je známé spíše pro zimní sporty, i ono ale má cyklistickou historii. Peloton Staré dámy sem poprvé zavítal v roce 1937, kdy zde týmovou časovkou vyhráli Belgičané před domácími Francouzi. V nedávné minulosti zde dvakrát startovala etapa Tour de l'Avenir. Tu první vyhrál Romain Bardet, druhou Sören Kragh Andersen, který letos vyhrál také etapu do Lyonu.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články