Slovensko - Česko

18. etapu Vuelty vyhrál Gavazzi

Noja (Španělsko) - Osmnáctou etapu cyklistické Vuelty vyhrál italský jezdec Francesco Gavazzi a připsal si první vítězství na některém z trojice závodů tzv. Grand Tour. Červený trikot lídra průběžného pořadí udržel Španěl Juan José Cobo.

Gavazzi v cílové rovince přespurtoval Kristofa Vandewalleho z Belgie poté, co ujeli patnáctičlenné skupině, s níž byli dlouho v úniku. Skupina si na peloton v jednu chvíli vytvořila až dvanáctiminutový náskok. Třetí místo obsadil Francouz Alexandre Geniez.

Cobo dojel na 18. místě a tři etapy před nedělním finišem Vuelty má v čele průběžného pořadí náskok třinácti vteřin před druhým Christopherem Froomem. Další Brit Bradley Wiggins už na třetí příčce ztrácí na první místo minutu a 41 vteřin.

V pátek se se peloton Vuelty po 33 letech vrátí do Baskicka a cyklisty na trati Noja - Bilbao čeká 158 km. Do Baskicka slavný závod naposledy zamířil v roce 1978, kdy průběh narušily demonstrace za nezávislost regionu.