Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Za oponou 58. Rally Šumava Klatovy

Čeští curleři si připsali další tři porážky, nestačili ani na Švýcary

Čeští curleři na světovém šampionátu musejí skousnout další prohry. V úterý večer podlehli Němcům 4:6, ve středu dopoledne Skotům 3:6 a večer Švýcarům 4:7. Tým skipa Lukáše Klímy tak má průběžnou bilanci tří výher a šesti neúspěchů.

Čeští curleři
zdroj: Facebook/ČESKÝ CURLInG

První dva zápasy byly vyrovnané. Češi si proti Němcům ovšem nedokázali vytvořit výraznější náskok a ve druhé polovině překlopili soupeři zápas na svou stranu. V devátém endu vedli 5:2, ale český skip Lukáš Klíma vykřesal naději. Po posledním odhodu byly dva červené kameny blíže středu a skóre bylo už jen o jediný bod.

V desátém endu německý skip Marc Muskatewitz zahrál přesný kámen na umístění a mohl si oddechnout, když stanovil konečný výsledek 6:4.

Také další zápas s favoritem se lámal až v úplném závěru. Šestinásobní mistři světa Skotové definitivně rozhodli o své páté výhře na šampionátu až v závěrečném endu, který ovládli 2:0. Až třetí duel se vyvíjel jednoznačně pro favorita. Švýcaři vedli po dvou endech 2:0, po čtyřech už 4:1 a pohodlný náskok ještě navýšili v šesté hře dalšími dvěma body.

V čele průběžného pořadí jsou Švédové, kteří zvítězili i poosmé a jako jediní mají stoprocentní bilanci. Seveřané usilují o dvanáctou zlatou medaili a pátý titul z posledních šesti šampionátů.

Výsledky MS v curlingu mužů

Německo – Česko 6:4, Skotsko  Česko 6:3, Česko – Švýcarsko 4:7

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články