Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Masters

Zelingrová s Chabičovským mají na MS v mixech po čtyřech duelech vyrovnanou bilanci

Debutanti Julie Zelingrová a Vít Chabičovský mají na mistrovství světa smíšených dvojic v curlingu v Ženevě po čtyřech zápasech vyrovnanou bilanci dvou výher a dvou porážek. V pondělí mistři republiky porazili 9:8 po dodatečném endu Austrálii a v tabulce skupiny B jim před večerními zápasy patří dělené páté místo.

Je nám líto, video expirovalo.
Parádní poslední kámen Zelingrové v utkání s Austrálií

Češi na šampionátu podlehli USA a Skotsku, které zatím na turnaji nezaváhaly, a před Austrálií porazili Anglii. Dále mají ve skupině Kanadu, Maďarsko, Německo, Španělsko a Turecko.

Zelingrová s Chabičovským si vybojovali účast na MS před necelými dvěma měsíci na mistrovství republiky, kde ve finále porazili šestý pár z únorových olympijských her Zuzanu a Tomáše Paulovy. Manželé Paulovi, bronzoví medailisté z MS 2013, nejsou na světovém šampionátu poprvé od roku 2016.

Postupový klíč je neúprosný. Curleři hrají systémem každý s každým ve dvou desetičlenných skupinách. Nejlepší tři týmy z každé postoupí do play-off, poslední sestoupí a druhý a třetí od konce čekají duely o udržení.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články