Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Za oponou 58. Rally Šumava Klatovy

Založení rodiny jsme načasovali ideálně. Teď chceme znovu na olympiádu, říkají Paulovi

Vyhráli domácí šampionát a pomalu se chystají na mistrovství světa. Po mateřské pauze se manželé Tomáš a Zuzana Paulovi vracejí k vrcholovému curlingu. Držitelé šestého místa ze zimních OH v Pekingu se v dubnu představí v Östersundu na MS smíšených dvojic. Český tým mužů předtím čeká světový šampionát ve Švýcarsku.

Zuzana Paulová a Tomáš Paul
zdroj: Reuters

Paulovi po olympiádě založili rodinu. "Povedlo se nám to načasovat úplně ideálně. Chtěli jsme se vrátit na poslední dva stěžejní roky tak, abychom to byli my, kdo bude pro Českou republiku sbírat olympijské body. Věříme , že se postupnými krůčky dostáváme k tomu, abychom se vrátili do pekingské formy," řekla Paulová.

S manželem se adaptovali na novou životní roli. "První polovinu sezony jsme spíš strávili tím, jak uklidnit miminko, než abychom vymýšleli nové strategie a herní postupy. Pro nás je stěžejní dostat Českou republiku přímo na olympijské hry, tak jako se nám to povedlo do Pekingu. Dodatečný kvalifikační turnaj je velká loterie, kterou může vyhrát kdokoli," uvedla Paulová.

Je nám líto, video expirovalo.
Paulovi vyhráli MČR smíšených dvojic

Mužský tým ve složení Radek Boháč, Lukáš Klípa, Martin Jurík, Marek Černovský a Lukáš Klíma má před sebou na přelomu března a dubna mistrovství světa. "Chceme zabojovat o přímou kvalifikaci na olympiádu. Na mistrovství se chceme umístit co nejvýše, což je nejlepších šest míst. Na mistrovství hraje 13 týmů. Pět týmů je o trochu silnějších než startovní pole, zbytek je extrémně vyrovnaný," prohlásil Klíma.

Český svaz curlingu také představil nové logo a grafiku. Logo vychází z tvaru curlingového kamene, připomínajícího písmeno C. Tvar je doplněn háčkem, symbolizujícím madlo kamene, které dotváří písmeno Č.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články