Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej den poté

Účast na olympiádě i medaile unikla. Curleři Paul s Hájkovou skončili na MS čtvrtí

Lethbridge (Kanada) – Nebyli daleko, ale nakonec to nevyšlo. Curleři Zuzana Hájková a Tomáš Paul na mistrovství světa smíšených dvojic obsadili čtvrté místo a unikla jim možnost kvalifikovat se na olympijské hry. V duelu o bronz prohráli v kanadském Lethbridge 2:6 s Číňany, ani případný triumf by jim už ale účast v Pchjongčchangu nezajistil. Titul získala švýcarská dvojice Jenny Perretová, Martin Rios po finálovém vítězství nad Kanadou 6:5.

Čeští curleři Zuzana Hájková a Tomáš Paul
zdroj: worldcurling.org autor: Richard Gray

Česká republika se nevešla mezi osmičku účastníků olympijských her v příštím roce a bylo o tom jasno už po předchozích zápasech o umístění na nemedailových pozicích. Kritériem byl bodový žebříček z pořadí na MS 2016 a 2017. Loňská dvojice Anna Kubešková, Jiří Candra 21. místem body nevybojovala a čtvrté místo Hájkové s Paulem nestačilo.

Na olympijskou premiéru mixu se mohou vedle domácí Koreje těšit Čína, Kanada, Rusko, Švýcarsko, USA, Norsko a Finsko, které si účast zajistilo jako poslední díky pátému místu.

Je nám líto, video expirovalo.
Hájková a Paul na OH nepojedou, finále ovládli Kanaďané

Mistrovství světa smíšených družstev v curlingu v Lethbridge (Kanada):

Finále: Perretová, Rios (Švýc.) - Courtneyová, Carruthers (Kan.) 6:5, o 3. místo: Žuej Wang, Te-sin Pa (Čína) - Hájková, Paul (ČR) 6:2.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy