Švýcarské curlerky potvrdily svoji vládu a vyhrály MS potřetí za sebou

Kdo vládne ženskému curlingu je jasné. Švýcarské reprezentantky získaly titul mistryň světa potřetí za sebou. Ve finále šampionátu v kanadském Prince George porazily Koreu 7:6, když rozhodující bod získaly až v posledním endu. Švýcarky si vynahradily zklamání z olympijských her v Pekingu, kde roli favoritek nepotvrdily a skončily bez medaile čtvrté.

Švýcarské curlerky opět vyhrály MS

Na mistrovství světa vyhrál tým vedený skipkou Silvanou Tirinzoniovou všech 14 zápasů. "Získat třetí titul po sobě je něco neuvěřitelného, prostě úžasné," uvedla Alina Pätzová, která je už pětinásobnou světovou šampionkou stejně jako Carole Howaldová.

Korejky dosáhly historického úspěchu. Dosud měly na kontě pouze jeden bronz z roku 2019.

České curlerky vyhrály v Kanadě dva zápasy z dvanácti a zopakovaly dvanáctou příčku z minulého světového šampionátu.