BBV po 25 letech

Švédští curleři po koronavirové pauze ovládli potřetí za sebou MS

Mistrovství světa v curlingu mužů vyhráli potřetí za sebou Švédové. V napínavém finále v Calgary zdolali Skoty 10:5 a navázali na tituly z let 2018 a 2019. Loni byl šampionát kvůli pandemii koronaviru zrušen.

Niklas Edin
zdroj: Reuters autor: TT NEWS AGENCY

Finále rozhodl devátý end, který Švédové posledním kamenem vyhráli 5:0. Jejich skip Niklas Edin získal už pátý světový titul.

Desátým zlatem z MS si švédští curleři upevnili druhé místo v historické tabulce za Kanadou, která má 36 titulů. Suverénně nejúspěšnější země v historii šampionátů vypadla v play-off se Skotskem. "Tohle je úplně nejvíc. Chceme za každou cenu vyhrát i olympijské zlato a tímhle jsme k tomu udělali velký krok," řekl Edin, jenž má zatím z olympijských her stříbro a bronz.

Švédští curleři si vezou potřetí za sebou z MS zlato

Třetí v Calgary skončili Švýcaři, kteří porazili v souboji o třetí místo Rusko 6:5. Čeští curleři na MS nestartovali.

Ani letošní turnaj se neobešel bez potíží s covidem-19. Během play-off byl šampionát přerušen kvůli několika pozitivním testům v turnajové "bublině". Po dalším otestování týmů se mistrovství světa dohrálo. Závěrečné zápasy absolvovali hráči s rouškami.