Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Wimbledon 2024

Paulovi na MS přejeli Čínu 9:2

Curleři Zuzana a Tomáš Paulovi porazili na mistrovství světa smíšených dvojic jednoznačně 9:2 Čínu. Po čtyřech zápasech na šampionátu v Östersundu tak má český manželský pár na kontě dvě výhry a dvě porážky. Přímý přenos utkání s Austrálií nabídne v úterý od 17:55 ČT sport Plus.

zdroj: Reuters autor: Claus Fisker

Paulovi měli utkání se soupeři s dosud stejnou bilancí 1-2 pod kontrolou. Dvojici Jang Jing, Tchien Ťia-feng dovolili skórovat až v pátém endu za stavu 8:0, a když čeští curleři přidali v následující endu další bod, byl zápas předčasně ukončen.

Po úvodních dvou porážkách si tak Paulovi na turnaji připsali druhou výhru za sebou a v tabulce desetičlenné skupiny B se posunuli na dělenou pátou pozici. V čele jsou dosud stoprocentní Kanada a domácí Švédsko. Vítězové skupin projdou do semifinále, druhá a třetí dvojice budou o postup hrát v play-off.

Paulovi před dvěma lety na olympijském turnaji v Pekingu vybojovali šesté místo a z MS mají z roku 2013 bronz. Na světovou scénu se vracejí i s ročním synem Matějem, kvůli němuž přerušili kariéru. Světový šampionát je zároveň šancí vybojovat body do olympijské kvalifikace.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články