Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
41. KOWAX Valašská rally Valmez

Oba české páry postoupily do semifinále Prague Trophy

Curlingový turnaj mixů Prague Trophy míří do finálových bojů. Čeští mistři Vít Chabičovský s Julií Zelingrovou postoupili přes estonskou dvojici Kaldveeová a Lill, se kterou si poradili v napínavém duelu 5:4. Dařilo se také manželům Paulovým, kteří si v druhém zápase poradili s Poláky Walczakovou a Augustyniakem. V zítřejším semifinále nastoupí Paulovi proti dánské dvojici Landerová s Holtermannem. Chabičovského se Zelingrovou čekají sourozenci Fowlerovi. Přímý přenos semifinále Prague Trophy sledujte v neděli od 9:00 na programu ČT sport Plus.

Je nám líto, video expirovalo.
Oba české páry postoupily do semifinále Prague Trophy

Paulovi sice na úvod turnaje podlehli Polákům Walczakové a Augustyniakovi, ale pak si připsali dvě výhry. V pátečním večerním vystoupení přehráli další českou dvojici Karolína Frederiksen a Tomáš Válek.

Po sobotním vyvrcholení základních skupin bylo jasné, že právě tento další český pár díky lepšímu výsledku DSC Paulovi předčí v tabulce. Ve čtvrtfinále si účastníci olympijských her v Pekingu zopakují duel s Poláky.

Zelingrová s Chabičovským zaznamenali první porážku (3:7) až v souboji o první místo s německou dvojicí Schöllová, Harsch. O semifinále hrají s dosud stoprocentními Estonci Kaldveeovou a Lillem.

Čtvrtfinálové souboje však oběma českým dvojicím vyšly skvěle. Vít Chabičovský si s Julií Zelingrovou poradili s estonskou dvojicí Lill a Kaldveeová. Do zápasu vstoupila česká dvojice lépe, v průběhu se však stav vyrovnal. V závěru si ovšem čeští mistři pohlídali v extra endu vítězství 5:4 a postupují do semifinále. 

Úspěšní byli také manželé Paulovi, kteří si zopakovali duel s Poláky Walczakovou a Augustyniakem. Napínavé utkání dlouho vypadalo lépe pro polskou dvojici, závěr ovšem patřil Paulovým. S Poláky nakonec zvítězili 7:6 v extra sadě. 

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články