ESA logistika Tatran Střešovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Neporažená Kanada získala po devíti letech světový titul v curlingu žen

Peking – Absolutními královnami mistrovství světa v curlingu se staly reprezentantky Kanady. Družstvo skipky Rachel Homanové vyhrálo všech třináct zápasů a po finálovém vítězství 8:3 nad Ruskem slavilo titul. Bronzové medaile vybojovaly Skotky, které ve vyrovnaném souboji předčily Švédky 6:4.

Kanadské curlerky
zdroj: ZUMA autor: Ju Huanzong

Curlerky ze země javorového listu zdolaly Rusky během MS třikrát. Po těsné výhře 10:9 v základní části jasně opanovaly páteční souboj play-off o postup do finále 7:3 a rovněž duel o zlato. Již šestnáctým triumfem na mistrovství světa vylepšily svou rekordní sbírku.

Švédsko, druhý nejúspěšnější tým historie, má osm titulů. V Pekingu však skončilo čtvrté, když podlehlo Skotsku 4:6. Předchozí tři šampionáty ovládly Švýcarky, které skončily až osmé za českým týmem.

Družstvo skipky Anny Kubeškové sice zaznamenalo nejlepší výsledek v historii, ale unikl mu přímý postup na olympijské hry v Pchjongčchangu, k němuž potřebovalo minimálně účast v semifinále.

MS v curlingu suverénně opanovaly reprezentantky Kanady

Mistrovství světa v curlingu žen v Pekingu:

Finále: Kanada - Rusko 8:3.

O 3. místo: Skotsko - Švédsko 6:4

Konečné pořadí: 5. USA, 6. Korea, 7. ČR, 8. Švýcarsko, 9. Německo, 10. Itálie, 11. Čína, 12. Dánsko.