Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Buly - debata expertů

Klímův tým po výhře nad Turky narazil na Italy. Ženy nestačily na Skotsko ani Švýcarsko

České curlerky vedené skipkou Annou Kubeškovou nenavázaly na nedělní výhru nad Estonkami a proti výběru domácího Skotska si připsaly už třetí prohru ze čtyř zápasů na mistrovství Evropy. Čtvrtou přidaly záhy, když podlehly Švýcarkám 4:8. Dařilo se naopak jejich mužským protějškům, kteří porazili Turecko 7:4. Ve večerním utkání však prohráli s Itálií 1:8. 

Čeští reprezentanti v utkání s Tureckem většinu času takzvaně tahali za delší konec. Zatímco Turci nedokázali během celého duelu ani v jednom endu zvítězit o více než jeden bod, Češi si hned třikrát připsali "dvojku". I díky několika chybám tureckého skipa nakonec dosáhli na výhru 7:4.

Pro české curlery to bylo již druhé vítězství v dosavadním průběhu turnaje, díky čemuž se v průběžném pořadí posunuli právě před Turky, kteří by z hlediska dlouhodobé výkonnosti měli patřit k hlavním konkurentům českého týmu.

Češky vzdaly duel se Skotkami 

Ani českému, ani skotskému celku se v průběhu utkání nedařilo příliš bodovat. Do sedmého endu tedy vstupovaly oba týmy za stavu 3:1 pro domácí Skotky. Češky tak v té době stále živily realistické naděje na dobrý výsledek, ty však vzaly za své právě v sedmé hře.

České curlerky do ní sice vstupovaly s výhodou závěrečného kamene, tu se jim však absolutně nepodařilo využít. Skotky měly v závěru v kruhu hned pětici kamenů lepších než Češky a Anna Kubešková svým posledním kamenem nedokázala situaci zachránit. 

Skotky tak navýšily své vedení na 8:1, Češky na nic dlouho nečekaly, podaly si ruce se svými soupeřkami a utkání vzdaly.

Výsledky mistrovství Evropy v curlingu

Muži:

Česko - Turecko 7:4,

21:00 Itálie - Česko.

Pořadí po 4 zápasech: 1. Itálie 4 výhry/0 porážek, 2. Německo a Skotsko 3/1, 4. Česko, Švédsko, Norsko a Švýcarsko 2/2, 8. Turecko a Nizozemsko 1/3, 10. Finsko 0/4.

Ženy:

Skotsko - Česko 8:1 po 7. endu,

17:00 Švýcarsko - Česko.

Pořadí po 4 zápasech: 1. Švýcarsko 4/0, 2. Itálie, Norsko a Švédsko 3/1, 5. Estonsko a Skotsko 2/2, 7. Česko, Dánsko a Německo 1/3, 10. Turecko 0/4.

Hlavní zprávy

Nejčtenější články