Následuje
Branky, body, vteřiny

Curlerky znají soupeřky v kvalifikaci na OH. Češky budou favoritkami, hlásí trenér

Praha – Německo, Itálie, Čína, Dánsko, Finsko, Lotyšsko a Norsko, to jsou soupeři pro české curlerky v dodatečné kvalifikaci na olympiádu. Ve hře jsou dvě místa a Češky budou patřit mezi favoritky. Žádný český curlingový tým se ještě na Hry nikdy nekvalifikoval. Před čtyřmi lety těsně unikl postup do Soči 2014 mužům se skipem Jiřím Snítilem.

České curlerky
zdroj: WCF autor: Richard Gray

Český tým vedený skipkou Annou Kubeškovou skončil minulý týden na mistrovství světa sedmý. Ani historicky nejlepší umístění českého ženského týmu na šampionátu v součtu s minulým MS, kterého se Češky nezúčastnily, nestačilo na přímý postup na olympiádu. Ten vybojovaly Kanaďanky, Rusky, Švédky, Švýcarky, Američanky, Korejky a také Skotky pro Velkou Británii.

O dalších dvou účastnících se rozhodne v Plzni v mezinárodní olympijské kvalifikaci, turnaj se uskuteční od 5. do 10. prosince. "Češky zde budou jasnými favoritkami, nicméně jelikož domácí prostředí přináší i větší tlak, zapracujeme do zimy na mentální stránce naší hry se sportovním psychologem, abychom se s ním dokázali vypořádat v pozitivním slova smyslu," uvedl reprezentační trenér Brad Askew.

Složení osmičky mužských týmů pro olympijskou kvalifikaci bude známé po mistrovství světa, které od 1. do 9. dubna hostí kanadský Edmonton. Češi se na MS neprobojovali, ale mají jistotu účasti v kvalifikaci na plzeňském stadionu Košutka.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy