Čeští curleři na vozíku zazářili a postoupili do elitní divize MS

Po úspěšném mistrovství Evropy z pohledu českých reprezentací mužů a žen hlásí český curling další velký úspěch. Na světovém šampionátu vozíčkářů divize B obsadili Češi třetí místo, čímž si zajistili postup mezi elitu, na mistrovství, které se koná na přelomu února a března ve švýcarském Wetzikonu.

Česká reprezentace curlerů na vozíku
zdroj: WCF autor: Alina Pavljučiková

Cíl byl zřejmý a nelehký. Patnáct celků bojovalo o vítězství a jen tři nejlepší mohli postoupit do áčka. V základní skupině si Češi připsali pět výher a dvě porážky a následně zvládli kvalifikační boj s Itálií o účast v semifinále.

Ve finském městě Lohja, kde se uskuteční v příštím roce i kvalifikace MS i s týmem skipa Lukáše Klímy, Češi podlehli silné Kanadě 4:10.

V klíčovém duelu o bronz celek skipky Dany Selnekovičové pod vedením trenérky Heleny Barkmanové vyhrál 10:7.

Semifináloví přemožitelé české reprezentace na turnaji slavili celkový triumf. Ve finále zvítězili Kanaďané nad Švédskem 6:1.