Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
HC VERVA Litvínov - HC Energie Karlovy Vary

Češky mají na MS další výhru, porazily curlerky Estonska. Šampionát ale ohrožuje koronavirus

Velmi napínavá bitva mezi českým výběrem a Estonskem se rozhodla na mistrovství světa až ve vyrovnané koncovce. Český tým pod vedením skipky Anny Kubeškové, který už na turnaji porazil Itálii a prohrál s Kanadou, do ní šel s drobným náskokem díky zisku dvou bodů v pátém endu. Stejným výsledkem však uspěly i Estonky v devátém endu a rázem vedly 7:6. V závěrečném desátém endu ale Kubešková zvrátila v Calgary skóre zpět a Češky nakonec zvítězily 8:7. Další utkání českých curlerek proti Dánsku ale bylo kvůli koronaviru odloženo.

Podle světové federace měli pozitivní testy členové televizního štábu, proto se zatím nebude hrát žádný duel v rámci sedmého kola. Šampionát je zároveň olympijskou kvalifikací.

Kubešková a spol. by měly nastoupit k dalšímu utkání z neděle na pondělí od 3:00 SELČ proti Japonsku. Zatím Češky dvakrát vyhrály a jednou prohrály (s domácí Kanadou) a dělí se o páté místo. Aby si Češky zajistily účast na Hrách v Tokiu, potřebují mezi 14 celky skončit nejhůře šesté, případně sedmé, pokud před nimi bude Čína.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy