Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Mistrovství ČR a SR

Wilder je nadále mistrem světa. Zápas s Furym neměl vítěze

Neobvyklou remízou skončil zápas o mistra světa mezi Deontayem Wilderem a Tysonem Furym. Rozhodčí udělili oběma boxerům po skončení duelu, který proběhl v Los Angeles, stejný počet bodů. Wilder tak zůstává mistrem světa v těžké váze organizace WBC.

Tyson Fury a Deontay Wilder
zdroj: ČTK/PA autor: Lionel Hahn

Američan byl v utkání dvou dosud neporažených boxerů jasným favoritem. Hlavně proto, že jeho soupeř se vrátil do ringu po dlouhé přestávce a jeho forma byla velkou neznámou. Fury si však vedl skvěle, s neuvěřitelnou energií se zvedl i po dvou úderech, které ho poslaly na zem, a podle mnoha komentátorů měl mít v konečném účtování na kontě víc bodů.

Wilder dosud vyhrál všech 40 utkání, z toho 39 před limitem, ale tentokrát měl problémy. Fury se vrátil do ringu ve velkém stylu. Odolal všem tvrdým útokům a sám zasadil soupeři několik ran. Přežil i kritické deváté kolo, na něž si Wilder zřejmě naplánoval rozhodující útok. Američan v závěru vypadal unaveně a svou snahu rozhodnout zápas očividně vzdal.

Po remíze neskrýval své zklamání. "Dvakrát jsem byl na zemi, přesto jsem věřil, že jsem vyhrál. Ale jsme na soupeřově půdě. Svět ví, jaká je pravda," prohlásil Fury. "S dvěma knockouty jsem vítěz já. Není pravda, že by on měl zápas pod kontrolou. Nebyl jsem zraněn a měl jsem ještě dost sil," odmítl Wilder úvahy o tom, že by prohrál.

Experti, diváci a dokonce ani rozhodčí se neshodli na tom, kdo byl v jednom z nejnapínavějších duelů posledních let lepší. Jeden sudí přiřkl těsné vítězství na body Wilderovi, druhý stejně těsně upřednostnil Furyho a třetí dal oběma stejně bodů. Zrodila se tak v boxu poměrně neobvyklá remíza.

Wilder díky ní uhájil pás organizace WBC a v dubnu příštího roku by se měl ve Wembley utkat s dalším Britem Anthonym Joshuou, který drží pásy šampiona organizací WBA, WBO, IBF o to, kdo je nejlepším boxerem současnosti. Po remíze však není vyloučeno, že ještě předtím dojde na odvetu.

Alespoň Fury si ji velmi přeje. "Stoprocentně na ni dojde. Jsme dvě nejlepší těžké váhy planety. A pak už je tu jen jedno kuře. Joshuo, kde jsi?" prohlásil svým typickým stylem. Ani Wilder, který si vydělal 320 milionů korun, by se repríze duelu nebránil. "Nevím, jestli to bude hned příští zápas, ale měli bychom si to zopakovat," naznačil.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články