Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Grand Prix USA 2020

Vše je jinak, Vitalij Kličko zprávy o konci kariéry dementoval

Doněck - Ruská média dnes uvedla, že ukrajinský boxer Vitalij Kličko ukončil kariéru a bude se soustředit pouze na politickou dráhu. Jednačtyřicetiletý mistr světa v těžké váze organizace WBC však tuto zprávu dementoval s tím, že nebyl správně pochopen.

 
Vitalij Kličko
zdroj: AP

Starší z bratrské dvojice Kličkových 8. září uhájil mistrovský pás v duelu s Němcem Manuelem Charrem a už tehdy naznačoval, že s boxem nejspíš skončí. Dnes se k tomuto tématu vyjádřil v Doněcku na tiskové konferenci politické strany Udar, za kterou bude kandidovat v říjnových parlamentních volbách.

"Můžu všem fanouškům boxu slíbit, že ještě mnohokrát bude vlát ukrajinská vlajka a hrát ukrajinská hymna, když půjde Kličko do ringu," řekl s dramatickým efektem. "Co se mě týče, já už boxovat nebudu. Mám bratra, který je jako já, ale mladší a talentovanější. Takže jsem myslel svého bratra Vladimira," dodal. O pět let mladší Vladimir je šampionem organizací WBA, IBF a WBO.

Několik hodin poté Vitalij svá slova korigoval. "Nemůže být řeč o tom, že má sportovní kariéra skončila. Omlouvám se, jestli jsem se na tiskové konferenci nevyjádřil přesně," citovala ho agentura DPA. O svém odchodu z ringu se už Kličko dále bavit nechtěl. "Z té otázky jsem už trochu unavený. Když se k tomu rozhodnu, pak vám garantuju, že to na nějaké mimořádné konferenci oznámím," dodal slavný Ukrajinec.

Vitalij Kličko, přezdívaný díky kombinaci své fyzické síly a intelektu "Doktor Železná pěst", poprvé ukončil kariéru v roce 2005 kvůli zranění kolena. V roce 2008 se však vrátil a boxoval ještě další čtyři roky. Amatérský vicemistr světa z roku 1995 vstoupil do profesionálního ringu rok nato a celkem absolvoval 47 zápasů. Pětačtyřicet z nich vyhrál, z toho 41 k.o. Dvakrát, s Američanem Chrisem Byrdem a Britem Lennoxem Lewisem, odešel poražen.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy