Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Moment týdne

Velký návrat se povedl, Fury porazil Chisoru a teď chce Usyka

Už odešel do sportovního důchodu, ale vrátil se do ringu a zůstal neporažený. Britský boxer Tyson Fury obhájil titul mistra světa organizace WBC v těžké váze. Jeho zápas s krajanem Derekem Chisorou rozhodčí ukončil v 10. kole pro naprostou převahu neporaženého šampiona, který hned po zápase vyzval k boji ukrajinského mistra světa organizací WBA, WBO, IBF Oleksandra Usyka.

Fury - Chisora
zdroj: PA Images / Profimedia autor: Zac Goodwin

Fury bez potíží potvrdil roli jasného favorita a připsal si 33. vítězství v 34. zápase kariéry. Chisoru porazil v chladném večeru na fotbalovém stadionu Tottenhamu před 60 tisíci diváků už potřetí. V roce 2011 nad ním vyhrál na body a o tři roky později stejně jako dnes před limitem.

Čtyřiatřicetiletý rodák z Manchesteru měl od začátku navrch a bylo jen otázkou času, jak dlouho o čtyři roky starší Chisora vydrží. Výsledkem bylo 24. Furyho vítězství před limitem. Chisora, který končil zápas s krvácejícími ústy a opuchlýma očima, utrpěl 13. porážku ve 46. utkání mezi profesionály.

"Cítil jsem se dobře. Potřeboval jsem pár kol, od dubna jsem neboxoval. Byly tam dobré údery," řekl v ringu Fury, jenž boxoval poprvé od jarního vítězství nad krajanem Dillianem Whytem ve Wembley. Po zápase ohlásil konec kariéry, ale dlouho bez boxu nezůstal.

Původně se chtěl dnes utkat s jinou britskou hvězdou Anthonym Joshuou. Bývalý šampion organizací WBA, WBO, IBF a IBO však na výzvu k zápasu nakonec nepřistoupil. Pro "náhradníka" Chisoru měl Fury jen slova chvály. Po zápase ho objal, políbil na hlavu, a dokonce mu zazpíval, jak s oblibou po zápasech dělá.

"Bylo mi potěšením s ním boxovat, je to britský hrdina. Tvrďák. Trefil jsem ho tak, že by to jiného sebralo, ale on se do mě ještě navážel," řekl Fury.

Hned po zápase vyzval k souboji Usyka, který byl mezi diváky a po utkání přišel do ringu. "Usyku, jsi na řadě. Jednoho Ukrajince už jsem zmáknul, Klička. Takže pojďme do toho," prohlásil a tváří v tvář se marně snažil Usyka vyprovokovat k nějaké reakci.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články